نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
انتخاب رشته وزرات علوم

زمان انتخاب رشته وزرات علوم

انتخاب رشته وزرات علوم در این سایت به کمک مشاوران با تجربه و خبره ما نیز صورت می گیرد. ثبت نام آزمون وزارت علوم سال 97 از روز 16 آذر ماه آغاز و تا روز 2 آذرماه ادامه خواهد داشت.کلیه متقاضیان می بایست طی مهلت در نظر گرفته شده، پس از مطالعه دفترچه راهنما و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز به سایت سازمان سنجش  به نشانی sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون وزارت علوم سال 97 منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.

دفترچه راهنمای ثبت نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ همزمان با شروع ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش آموزش به آدرس sanjesh.org قرار داده خواهد شد.براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون سال ۹۷ طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت‌ماه ۹۷ برگزار می گردد.

برای اطلاع دقیق از زمان و نحوه ثبت نام آزمون وزارت علوم سال 97  می توانید با مشاوران میهن مشاور تماس گرفته تا در زمینه مراحل ثبت نام شما داوطلبان را راهنمایی نمایند.

02170705003

 

تاریخ انتخاب رشته وزرات علوم

انتخاب رشته وزرات علوم در فصل تابستان ارائه می شود. برای آشنایی با جریان انتخاب رشته ارشد می بایست سه نوع متنوع از انتخاب رشته کارشناسی ارشد را بدانید و بسته به شرایط یکی را انتخاب نمایید:

  • انتخاب رشته ارشد وزارت علوم
  • انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت
  • انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

با توجه به شرایط تحصیل هر یک از این سه نوع انتخاب رشته ارشد واجد شرایط متفاوتی نیز هست. حال بیایید به بررسی شرایط ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد در هر گروه وزارت علوم بپردازیم.

در بخش انتخاب رشته وزارت علوم داوطلبان باید پس از مشاهده نتایج  آزمون و مجاز شدن در فرایند انتخاب رشته شرکت کنند. در انتخاب رشته وزارت علوم محدودیتی برای انتخاب رشته نیست، یعنی داوطلبان با تمامی مدارک کارشناسی در رشته های گوناگون می توانند در هر رشته ای شرکت کنند. اما در انتخاب رشته وزارت بهداشت انتخاب رشته مورد محدودیت دارد و در هر رشته فقط رشته های خاصی می توانند شرکت کنند. مثلا شرکت در کنکور کارشناسی ارشد پرستاری فقط مدرک کارشناسی پرستاری می طلبد، و فرد تحصیل کرده در کارشناسی زیست شناسی نمی تواند در ارشد پرستاری شرکت کند.

 

دفترچه انتخاب رشته وزرات علوم

از حساس ترین موارد انتخاب رشته، مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته می باشد. قبل از مطالعه کد رشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته حتما موارد زیر را مطالعه کنید:

 

روش گزینش در دفترچه انتخاب رشته وزرات علوم

بر طبق روش گزینش در انتخاب رشته کارشناسی ارشد گزینش نهایی بر اساس 80% نمره کتبی آزمون و 20% معدل تراز شده کل دوره کارشناسی شما می باشد. منظور از معدل تراز شده ضریبی است که وزارت علوم برای هر دانشگاه در معدل کل شما اعمال می نماید.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت علوم

زمان انتخاب رشته وزارت بهداشت

زمان دریافت کارت ورود به جلسه نظام روانشناسی

رشته های بورسیه وزارت علوم

داوطلبانی که می خواهند به انتخاب رشته دارای بورسیه بپردازند، حداکثر 2 کد رشته محل از رشته دارای بورسیه را می توانند انتخاب کنند.

 

شیوه آموزشی دانشگاه ها در انتخاب رشته وزرات علوم

در اکثر دانشگاه ها معمولا دو نوع شیوه آموزشی وجود دارد که یکی شیوه آموزشی و پژوهشی است و دیگری نوع آموزش محور است که نوع دوم ز اهمیت دارد.

 

بررسی اطلاعات کارنامه داوطلب

بعد از اعلام نتایج اولیه داوطلبان باید رتبه های مختلف در زیرگروه ها را با دقت کرده و با توجه به آمار قبولی سال گذشته انتخاب رشته نمایند. در مرکز مشاوره میهن مشاور اطلاعات مهمی از آمار قبولی سال های گذشته برای انتخاب رشته در اختیار داوطلبان قرار داده می شود. موقع انتخاب رشته به این نکات توجه نمایید.

 

زمان ثبت نام انتخاب رشته وزارت علوم

زمان انتخاب رشته وزارت علوم

ثبت نام وزارت علوم معمولا در اواسط آذر هر سال انجام می گردد. در اوایل اردیبهشت ماه داوطلبان در فرآیند آزمون ارشد شرکت و اواخر خرداد نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد اعلام می گردد. بعد از این مراحل داوطلبان بعد از مجاز شدن، اقدام به انتخاب رشته ارشد می کنند و  نتایج نهایی آزمون وزارت علوم در شهریور اعلام می گردد.

 

سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته وزرات علوم

طبق قانون اعطای تسهیلات به ایثارگران و رزمندگان سهمیه به صورت زیر وضع شده است:

  • ارشد جانبازان 25% و بالاتر از آن و شهدا و آزادگان دارای سهمیه 25%
  • جانبازان زیر 25% و رزمندگان دارای شش ماه سابقه جبهه دارای 5%

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب رشته وزارت علوم 97 اگر مشکل یا ابهامی داشتید با کارشناسان ما از سایت میهن مشاور تماس حاصل نمایید.

زمان انتخاب رشته وزرات علوم
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته وزرات علوم

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

کارت ورود به جلسه
زمان دریافت کارت ورود به جلسه پیام نور

دریافت کارت ورود به جلسه پیام نور 97 از طریق سایت سازمان سنجش صورت می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =