نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
زمان انتخاب رشته ارشد

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته ارشد 97 بعد از کنکور کارشناسی ارشد سراسری ،مهمترین گام است که به نوعی سرنوشت داوطلبان را رقم می زند. در این مقاله به مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد پرداخته ایم. در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 متقاضیان مجاز به انتخاب رشته می توانند 100 کد رشته محل را انتخاب کنند. خیلی از داوطلبان به دلیل عدم آگاهی از نحوه چینش رشته ها در این مرحله، نتیجه خوبی به  دست نمی آورند.

بعد از دریافت دفترچه انتخاب رشته که در ادامه مطلب به آن می پردازیم باید رشته ها را بر اساس میزان علاقه بچینید نه بر اساس شانس قبولی. برخی داوطلبان به دلیل نارضایتی از رتبه خود، برای انجام انتخاب رشته اقدام نمی کنند که این کار اشتباه می باشد! در صورت نارضایتی از رتبه نیز به هیچ وجه از انجام انتخاب رشته جا نماینید. بهتر است سه نوع انتخاب در نظر بگیرید: انتخاب خوش بینانه، واقع بینانه و بد بینانه.

انتخاب های خوش بینانه را در اولویت انتخاب خود قرار دهید و با توجه به رتبه خود دست به انتخاب رشته بزنید. تمرکز اصلی را باید روی انتخاب های میانی یا واقع بینانه بگذارید. زیرا احتمال قبولی در این انتخاب ها بیشتر می باشد. سعی کنید تعداد انتخاب های میانی بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید.ارائه نمایید. انتخاب های بدبینانه را برای اطمینان از قبولی انجام داده و تعداد رشته های باقی مانده را به صورت بدبینانه انجام دهید.

زمان و تاریخ انتخاب رشته ارشد 97

زمان انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری 97 در نیمه دوم خرداد اعلام خواهد شد. بعد از اعلام نتایج اولیه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته اند می توانند در نیمه دوم مرداد ماه برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 اقدام کنند. داوطلبان در صورت حضور در آزمون کارشناسی ارشد سراسری امکان شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد را هم دارند.

در صورت تمایل می توانید برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران میهن مشاوره تماس بگیرید و از زمان دقیق انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 مطلع شوید.

02170705003

انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد 97

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97، دفترچه انتخاب رشته را مطالعه و پس از آگاهی از تمامی مواردی که در دفترچه انتخاب رشته قید شده؛ نسبت به انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 اقدام کنند.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97

برای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 در مهر ماه داوطلبان می توانند برای شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری اقدام کنند. شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ،شرکت در کنکور ارشد سراسری و صدور کارنامه برای متقاضیان است. متقاضیانی که در انتخاب رشته خرداد ماه مجاز به انتخاب دانشگاه روزانه نشده اند هم امکان شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری را دارند. تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری هیچ تفاوتی برای داوطلبانی که انتخاب رشته انجام نداده اند و یا انجام داده اند ندارد. پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری  با توجه به صلاح دید دانشگاه داوطلبان پذیرفته شده در مهر ماه و یا بهمن ماه شروع به تحصیل می کنند.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد

زمان مهلت مجدد ثبت نام کارشناسی ارشد

داوطلبان و دانشجویان عزیر، می توانید جهت رفع سوال و ابهام در زمینه شرایط انتخاب رشته کنکور سراسری کارشناسی ارشد 97، با کارشناسان میهن مشاور تماس بگیرند.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97
زمان انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۷

زمان انتخاب رشته آزمون سراسری 97 در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =