نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
زمان انتخاب رشته کنکور

تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

انتخاب رشته کنکور 97 بعد از برگزاری کنکور سراسری 97 از دغدغه داوطلبان است که بی صبرانه در انتظار زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری می باشند. بعد از تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور داوطلبان به دو دسته تقسیم می گردند. دسته اول داوطلبانی که موفق به کسب رتبه قبولی شده و برای انجام انتخاب رشته مجازند اما دسته دوم داوطلبانی که متاسفانه نتیجه مطلوب در کنکور کسب نکرده و مجاز به انتخاب رشته نیستند. اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 97 در نیمه دوم مرداد ماه روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. از این رو در این مدت زمان بعد از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 97 داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید برای انتخاب رشته خود اقدامات لازم را مبذول بفرمایند. زمان در نظر گرفته شده برای انجام  انتخاب رشته کنکور سراسری در نیمه دوم مرداد ماه است. در ادامه این مطلب از سایت میهن مشاور به بررسی نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 97، زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97،زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 و… پرداختیم.

زمان انتخاب رشته کنکور 97

از سوالات متداول داوطلبان در خصوص نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری می باشد که در این مقاله روش های مشاهده نتایج کنکور سراسری را خدمتتان عرض می کنیم. در رابطه با روش های مشاهده نتایج کنکور سراسری 97 لازم است بگوییم که داوطلبان به 3 روش زیر می توانند موفق به مشاهده نتایج کنکور سراسری شوند.

  • طریق شماره داوطلبی و اطلاعات فردی
  • شماره پرونده ،کد رهگیری و اطلاعات شخصی
  • شماره پرونده ، شماره سریال و اطلاعات فردی

تاریخ انتخاب رشته کنکور 97

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در نیمه دوم مرداد ماه ، پس از اعلام نتایج اولی کنکور سراسری 97 انجام می گیرد. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97، نسبت به دریافت دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی  sanjesh.org اقدام نمایند و با مطالعه دفترچه از اطلاعات مندرج در دفترچه از لیست رشته محل ها، کد رشته محل ها، ظرفیت پذیرش رشته ها و … مطلع گردند و در مدت زمان در نظر گرفته شده انتخاب رشته خود را انجام نمایند.

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در نیمه دوم شهریور 97  منتشر می گردد. در نیمه دوم شهریور ماه 97 نتایج نهاییانتخاب رشته کنکور سراسری  ر روی سایت سازمان سنجش به نشانی  sanjesh.org قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از وضعیت قبولی یا مردودی خود آگاه شوند. داوطلبانی که در اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 پذیرفته شوند باید در زمان مشخص برای ثبت نام حضوری به دانشگاه محل قبولی رفته و ثبت نام نهایی را ارائه نمایند. داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته نشده اند و یا از رشته خود ناراضی اند می توانند در مهر ماه برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 اقدام کرده و در صورت وجود ظرفیت خالی در رشته مورد نظر پذیرفته شوند.

در صورت تمایل می توانید برای مشاوره انتخاب رشته با مشاوران میهن مشاور مشورت نمایید.

02170705003

تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنکور 97

در مهر ماه به داوطلبان فرصت مجدد می دهند تا با شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت شانس خود را برای قبولی در رشته مورد نظر امتحان نمایند. لازم به ذکر است که شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای داوطلبانی امکان پذیر می باشد که در جلسه آزمون سراسری 97 حضور داشته و برای آنها کارنامه صادر شده باشد. اگر داوطلبان در  انتخاب رشته کنکور سراسری اولیه پذیرفته شده باشند و در حال تحصیل باشند و در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت هم شرکت کنند و در این مرحله هم قبول شوند، قبولی قبلی آنها باطل شده و باید در دانشگاه جدید تحصیل کنند.

زمان انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۷

داوطلبان و دانشجویان عزیر، می توانید جهت رفع سئوال و ابهام در زمینه شرایط انتخاب رشته کنکور سراسری 97، با کارشناسان میهن مشاور تماس بگیرند.

تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

هزینه انتخاب رشته
هزینه انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۷

هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در این بخش خدمت شما ارائه می گردد. متقاضیانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هفت =