نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
زمان ثبت نام پردیس های خودگردان

زمان ثبت نام پردیس های خودگردان

ثبت نام پردیس های خودگردان ، قبلا به صورت نیمه متمرکز بوده است، این بدین معنی است که داوطلبان برای ورود به دانشگاه باید مصاحبه انجام می دادند، اما اکنون به صورت متمرکز و بدون مصاحبه و از طریق کنکور سراسری داوطلبان قادرند تا در این دانشگاه ثبت نام نمایند و ثبت نام در این دانشگاه ها از طریق کنکور انجام می گیرد، البته استثناهایی هم هست که شامل:

  • دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه شریف که در رشته های زیر گروه ریاضی به روش نیمه متمرکز دانشجو می پذیرند.
  • دانشگاه پردیس نیز مانند خیلی از دانشگاه ها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

شرایط ثبت نام پردیس های خودگردان

تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان

برای دانشگاه پردیس بین الملل که نام دیگر آن پردیس خودگردان می باشد، یکی از شرایط ثبت نام و تحصیل، دریافت شهریه است، این دانشگاه ها شعبه هایی از دانشگاه های سراسری هستند که در ابتدا نام این دانشگاه ها پردیس بین الملل بوده زیرا هدف آن جذب دانشجو از سایر کشور ها هم بوده اما چون این کار موفقیت آمیز نبوده است و موفق به جذب دانشجوی خارجی نشده اند، نام آن به پردیس خودگردان تغییر پیدا کرده است. هیچ پردیس خودگردانی در کنکور انسانی دانشجو پذیرش نمی کند اما در رشته تجربی پذیرش دانشجو خیلی زیاد بوده و بعد از آن پذیرش در رشته های ریاضی زیاد است.

شرایط عمومی ثبت نام پردیس های خودگردان

داشتن شرایط عمومی موجود در دفترچه راهنمای شماره ۱ آزمون سراسری سال ۹۷ و داشتن سلامت جسمانی و روانی کامل برای تحصیل در رشته مورد علاقه طبق جدول نقص عضو غیر مؤثر که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ تحصیلی شماره ۲ آزمون سراسری سال ۹۷ آورده شده است.

شرایط اختصاصی ثبت نام پردیس های خودگردان

  • داوطلبان باید بتوانند  شهریه را بپردازند.
  •  باید هزینه‌ تسهیلات و رفاه را پرداخت کنند.
  • زمان اعلام نتایج پردیس خودگردان با اعلام نتـایج آزمـون سراسـری هم زمان می باشد.
  • محل تشکیل کلاس‌ دروس تئوری و علوم پایه در پردیس ‌های خودگردان و یا هر مکانی که دانشگاه صلاح بداند ارائه می گردد.
  • انتقال و میهمان شدن از پردیس‌ های خودگردان به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های دیگر داخل کشور، ممنوع می باشد فقط در صورت توافق پردیس مبدأ و مقصد مشکلی ندارد.
  • در پایان دوره به دانش‌آموختگان مدرک تحصیلی مشـابه دانشجویان آن دانشگاه‌ ها، ارائه می‌ شود.

اعتبار مدرک دانشگاه های پردیس خودگردان

ارزش و اعتبار مدرک دانشگاه های پردیس خودگردان با دانشگاه های دولتی برابر است و مورد تایید وزرات علوم نیز می باشد، لازم به ذکر است که عبارت پردیس خودگردان در مدرک تحصیلی  دانشجویان قید می گردد اما  از لحاظ کیفیت آموزشی در سطح بالایی بوده و در سطح دانشگاه های دولتی می باشد.

پذیرش دانشجو در دانشگاه های پردیس خودگردان

پذیرش دانشگاه های پردیس خود گردان، به صورت با آزمون می باشد  اما همانطور که اشاره شد استثنا هم هست، دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه صنعتی شریف به شرط مصاحبه دانشجو می پذیرند. ثبت نام داوطلبان پردیس خودگردان در دو نوبت مهر و بهمن ماه می باشد.

جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان

جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان بر اساس مصوبه هیات امنای دانشگاه های پردیس خودگردان تصویب می گردد و اگر دانشجویان پس از ثبت نام در دانشگاه های پردیس خودگردان و یا حین تحصیل در این نوع دانشگاه بنا به هر دلیلی از تحصیل منصرف شوند، دانشجویان باید مبلغی را به عنوان هزینه انصراف از تحصیل و یا جریمه، به دانشگاه پرداخت کنند که این مبلغ از سوی دانشگاه مربوطه تعیین می گردد.

میزان شهریه دانشگاه های پردیس خود گردان در سال ۹۷

داوطلبان و دانشجویان گرامی، می توانید جهت رفع سئوال و ابهام در زمینه شرایط ثبت نام پردیس خودگردان 97، با کارشناسان میهن مشاور تماس بگیرند.

زمان ثبت نام پردیس های خودگردان
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام پردیس های خودگردان

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =