نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
زمان ثبت نام نظام روانشناسی 97

زمان ثبت نام نظام روانشناسی ۹۷

ثبت نام نظام روانشناسی از طریق سایت اینترنتی سازمان نظام روانشناسی اعلام می گردد، طی دهه های اخیر با افزایش آگاهی جامعه به ضرورت پرداخت به مسایل حوزه ی روان شناسی در کنار مشکلات جسمی، مباحث روانشناسی و مشاوره جای وسیعی در جامعه باز کرده است.

کمتر کسی است که چیزی از روانشناسی و مشاوره نشنیده باشد و ضرورت توجه به این مباحث را در زندگی شخصی و اجتماعی خود درک نکرده باشد. لازم به ذکر است با توجه به این استقبال روز افزون از علم روانشناسی و مشاوره و مراجعه افراد به مراکز مشاوره ، نیاز و ضرورت تربیت روانشناسان آگاه به علوم روز دنیا بیش از پیش احساس شمی شود.

در آزمون های ورود به دانشگاه در مقاطع گوناگون تحصیلی شاهد آنیم که تعداد زیادی از داوطلبان خواستار ورود به این رشته بودخ و حتی در این میان خیلی از افراد هم بعد از اخذ مدرک در رشته های دیگر در مقطع کارشناسی، خواهان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش روانشناسی و مشاوره هستند.

خیلی از دانشجویان رشته روانشناسی و مشاوره این نگرانی را دارند که آیا بعد از فارغ التحصیلی امکان فعالیت در رشته خود را دارند؟ برای دریافت پروانه اشتغال چه مراحلی را باید بگذرانند؟

در ادامه در سایت میهن مشاور به طور مختصر به معرفی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و شرایط و نحوه ی عضویت در آن توضیحاتی ارائه می کنیم و در نهایت در رابطه با پروانه اشتغال و چگونگی اخذ آن صحبت می نماییم.

 

سازمان نظام روانشناسی

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره یک سازمان مستقل و غیر دولتی محسوب می گردد که برای ارتقای سطح دانش روانشناسی و توجه به حقوق مراجعه کنندگان به مراکز روانشناسی و مشاوره و در حال کلی حمایت از حقوق صنفی روانشناسان و مشاوران شکل گرفته است.

 

عضویت در سازمان نظام روانشناسی

 مطابق با قانون تشکیل سازمان روانشناسی و مشاوره، افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یکی از رشته های روانشناسی یا مشاوره هستند می توانند جهت عضویت در سازمان اقدام کنند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت علوم 97

زمان ثبت نام مدارس شاهد 97

زمان ثبت نام نظام مهندسی 97

زمان ثبت نام فرهنگیان 97

مطابق با این دستور العمل افراد جهت دریافت پروانه اشتغال در حرفه روانشناسی و مشاوره، در ابتدا باید ثبت نام نظام روانشناسی و عضویت آن را انجام دهند، بعد از عضویت در سازمان، اعضا باید هر سال مبلغی را به عنوان حق عضویت به سازمان پرداخت کرده که میزان و نحوه وصول حق عضویت اعضا مطابق دستورالعملی است که توسط شورای مرکزی نظام روانشناسی و مشاوره ابلاغ می شود.

 

نحوه عضویت و ثبت نام نظام روانشناسی

برای عضویت در سازمان نظام روانشناسی باید وارد سایت اینترنتی سازمان نظام روانشناسی به آدرس http://www.pcoiran.ir/ شد و بعد از کلیک بر روی گزینه ویژه اعضا وارد مرحله ثبت نام اینترنتی شد.

 

شرایط دریافت پروانه اشتغال روانشناسی

اولین گام در اخذ پروانه اشتغال نظام روانشناسی، عضویت در سازمان روانشناسی می باشد، علاوه بر آن برای دریافت پروانه اشتغال شرایط دیگری هم هست که در زیر به برخی اشاره می کنیم:

  • داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی و مشاوره
  • عضویت در سازمان نظام روانشناسی
  • یکسال از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشد.
  • گذراندن دوره کارورزی زیر نظر متخصص روانشناس و مشاوره دارای پروانه اشتغال
  • داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت برای مردان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان ثبت نام نظام روانشناسی 97 اگر مشکل یا ابهامی داشتید با کارشناسان ما از سایت میهن مشاور تماس حاصل نمایید.

زمان ثبت نام نظام روانشناسی ۹۷
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام نظام روانشناسی ۹۷

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دانشگاه امام صادق
زمان ثبت نام دانشگاه امام صادق

زمان ثبت نام دانشگاه امام صادق در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =