نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
ثبت نام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 97 در آذر ماه 96 انجام می گردد. طبق اعلام سازمان سنجش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 97، اعلام شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97، دانشگاه های پذیرنده دانشجو کارشناسی ارشد و زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج کارشناسی ارشد 97 را در این مقاله  از سایت میهن مشاور مطالعه بفرمایید.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 97

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 97 در آذر ماه 96 انجام می گردد. طبق اعلام سازمان سنجش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 از 16 آذر آغاز و تا 2 آذر ادامه دارد. با توجه به این که ثبت نام به صورت اینترنتی انجام است، داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به آدرس sanjesh.org و دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 اقدام به ثبت نام کنند. در این مرحله باید اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را همراه با گروه آزمایشی موردنظرشان در فرم ثبت نام وارد نمایند. هر داوطلب بر اساس علاقه مندی می تواند حداکثر در یک کد رشته امتحانی اصلی و یک کد رشته امتحانی شناور ثبت نام و در آزمون مربوط به آن شرکت کند و لازم است برای هر کد رشته نیز یک کارت اعتباری خریداری نماید.

تاریخ ثبت نام کنکور ارشد کارشناسی ارشد 97

متقاضیان شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی باید برای اعلام علاقه مندی خود، نسبت به پرداخت هزینه و دریافت سریال اعتباری جداگانه اقدام کنند. کلیه داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند به عنوان داوطلب متقاضی دانشگاه آزاد اسلامی نیز تلقی می گردند، این بدین معنی است که ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 بصورت جداگانه برگزار نخواهد شد و کلیه داوطلبان شرکت کننده در ثبت نام کارشناسی ارشد 97 درصورت مجاز شدن حق شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 را هم دارند.

طبق اعلام برنامه زمانی سازمان سنجش در خصوص زمان ثبت نام کنکور ارشد ۹۷، تا روز چهارشنبه ۲۲ آذر ماه ثبت نام کارشناسی ارشد 97 ادامه دارد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور  به آدرس sanjesh.org و خرید کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند

شرایط ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۷

جزئیات ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۷-۹۸ دانشگاه‌های آزاد و سراسری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org منتشر می گردد. سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه ای شرایط و ضوابط ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 97 را تشریح نمود:

  • تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در آزمون ورودی شرکت نمایند.
  • دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی در صورتی که مشمول آئین نامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۵/۲۸ که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده، باشند می توانند در آزمون شرکت نمایند.
  • پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) رشته‌های دوره روزانه سال ۱۳۹۶ چه در دانشگاه محل قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند در صورتی که در آزمون سال ۱۳۹۷ شرکت نمایند حق انتخاب رشته‌های دوره روزانه را نخواهند داشت.
  • تمامی داوطلبان در تمامی رشته‌های امتحانی یک دفترچه سوال و یک پاسخنامه دریافت خواهند کرد.
  • سایر شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد ناپیوسته) درج خواهد شد.
  • هر داوطلب علاوه بر رشته امتحانی اصلی، در صورت داشتن شرایط (طبق مندرجات دفترچه راهنما که در زمان ثبت‌نام منتشر می شود) می‌تواند در یکی از رشته‌های امتحانی شناور که (در جدول رشته‌های امتحانی با علامت * مشخص شده)، به عنوان رشته امتحانی دوم ثبت نام نمایند.

برای مشاوره در رابطه با زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 97 و آگاهی از زمان دقیق اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97 با مشاوران میهن مشاور تماس بگیرید.

02170705003

دانشگاه های پذیرنده دانشجوی کارشناسی ارشد

دانشگاه های پذیرنده دانشجوی کارشناسی ارشد از طریق این آزمون در سال تحصیلی 96 – 97 عبارت اند از کلیه موسسات و دانشگاه های آموزش عالی از جمله دانشگاه های دولتی، پردیس خودگردان، دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور و دانشگاه آزاد. در سال گذشته و با ادغام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری، کلیه داوطلبان شرکت در دوره های با آزمون کارشناسی ارشد فقط از طریق ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 می توانند وارد دانشگاه شوند.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97

طبق روال 2 سال پیش احتمالا امسال هم شاهد برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 97 در اردیبهشت ماه هستیم. زمان دقیق برگزاری کنکور ارشد 97 روزهای 7 و 8 اردیبهشت است. حدود یک هفته قبل از برگزاری آزمون سایت سنحش اقدام به توزیع کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد می نماید. حدودا یک ماه بعد از برگزاری آزمون شاهد اعلام نتایج کارشناسی ارشد می باشیم که در قالب کارنامه ای که حاوی اطلاعات ثبت نامی، نمرات اکتسابی، رتبه در سهمیه و بدون سهمیه، آخرین رتبه مجاز در سهمیه و نتیجه آزمون در سهمیه می باشد در اختیار داوطلبان قرار داده می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 97

کلیه داوطلبان با توجه به اینکه مجاز به انتخاب رشته شده اند یا نه می توانند با توجه به رشته های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 و با توجه به رشته های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97  در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 شرکت کنند. زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 97 احتمالا در نیمه ی اول شهریور ماه خواهد بود که بعد از انتشار خبر مربوط به زمان دقیق این آزمون از سوی سازمان سنجش در این بخش اعلام می شود.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت علوم 97

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 97 اگر مشکل یا ابهامی داشتید با کارشناسان ما از سایت میهن مشاور تماس حاصل نمایید.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام کارشناسی ارشد

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97
زمان انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۷

زمان انتخاب رشته آزمون سراسری 97 در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 7 =