نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
زمان انتشار کارنامه سبز کنکور

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور چه موقع است؟ به نظر شما کارنامه سبز چیست و چه کاربردهایی دارد؟ کارنامه ای که بین داوطلبان کنکور سراسری به کارنامه نهایی یا سبز معروف شده است چه اهمیتی دارد؟ کارنامه سبز چه امکاناتی برای ما فراهم می کند و چه استفاده ای دارد؟ زمان انتشار کارنامه سبز کنکور 97 از چه طریقی اعلام می گردد؟

کارنامه سبز یا کارنامه کنکور کارنامه‌ ای می باشد که یک هفته بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور ارائه می گردد و برای داوطلبان کنکور سراسری سال ۱۳۹۶ براساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته ارائه گشته بود که در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نموه بودند. کارنامه سبز نشان دهنده ردیف نهایی هر داوطلب در رشته انتخابی و آخرین ردیف نهایی پذیرفته شده در سهمیه است.

هر ساله وقتی نتایج کنکور سراسری اعلام می گردد، برخی از دانش آموزان خوشحال و برخی نیز ناراحت می شوند. برخی مردود و برخی قبول می شوند. حالت دیگری نیز وجود دارد که شخص بدلیل انتخاب رشته اشتباه از رشته‌ای که قبول شده است راضی نمی باشد و بخاطر عدم رعایت اولویت‌های خود، رشته‌ مورد علاقه‌اش را پایین‌تر از رشته‌‌ای زده بود که در آن پذیرش شده است. در چنین شرایطی، افراد به سراغ کارنامه سبز یا کارنامه نهایی می روند تا بتوانند به یکی از انتخاب‌ های پایینی خود انتقالی بگیرند. کارنامه سبز اغلب یک هفته بعد از اعلام نتایج نهایی منتشر می‌شود. کارنامه سبز کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 96 در روز دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ اعلام شد.

کارنامه سبز اغلب یک هفته بعد از اعلام نتایج نهایی منتشر می‌شود.

کارنامه سبز کنکور

کارنامه سبز برای افرادی که مردود شده‌اند امتیازی ندارد و این افراد باید منتظر اعلام تکمیل ظرفیت باشند، اما در رابطه با افرادی که در یکی از انتخاب‌های اولیه خود پذیرش گشته اند می‌توانند وضعیت خود را در انتخاب‌ های بعدی دیده که آیا در انتخاب‌ بعدی خود هم می‌توانستند قبول شوند یا خیر. تنها در صورتی که فرد از انتخابی که در آن قبول شده بود راضی نبود به فکر انتقالی به رشته مورد علاقه که می توانست در آن قبول شود می افتد.

 کارنامه سبز، اولین انتخابی که رتبه داوطلب کوچکتر یا مساوی آخرین فرد قبولی باشد، پذیرفته می‌ شود. برای اینکه ببینید وضعیت شما در انتخاب‌های پایین‌تر به چه شکل است کافی ست که رتبه داوطلب را با آخرین فرد قبولی مقایسه نمایید. پس اگر رتبه داوطلب کوچکتر یا مساوی آخرین فرد قبولی باشد، شما می‌توانستید در آن رشته نیز پذیرفته شوید.

تاریخ انتشار کارنامه سبز کنکور

آموزش مشاهده کارنامه سبز کنکور

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور 97

کارنامه نهایی داوطلبان که از آن به عنوان کارنامه سبز نیز یاد می شود، از سوی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org منتشر می گردد. طبق اعلام سازمان سنجش، برای داوطلبان واجد شرایط گزینش، کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کد رشته‌های انتخابی و در سهمیه مربوط تنظیم  شده و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org قابل دسترسی می باشد.

sanjesh.org

 

با توجه به بررسی‌های انجام شده از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل می گردد؛ داوطلبان بعد از دریافت کارنامه نتایج نهایی یا همان کارنامه سبز آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان، اگر در خصوص مندرجات کارنامه سبز سوالی دارند و یا در خصوص انتخاب رشته‌ خود سوالی برایشان پیش آمده است، می‌توانند ۳۰ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت این سازمان اقدام کنند. داوطلبان عزیز از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری خودداری کنند.

کارنامه سبز کنکور

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با کارنامه سبز و نحوه دریافت آن اگر مشکل یا ابهامی داشتید با کارسناسان ما از سایت میهن مشاور تماس حاصل نمایید.

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه زمان انتشار کارنامه سبز کنکور

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

هزینه انتخاب رشته
هزینه انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۷

هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در این بخش خدمت شما ارائه می گردد. متقاضیانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =