نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
شهریه دانشگاه آزاد

میزان شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد از طریق هیات امنا تعیین می گردد، همانطور که مستحضرید از شرایط تحصیل در دانشگاه های غیر رایگان، پرداخت شهریه است و دانشجو می بایست نسبت به پرداخت شهریه دانشگاه در سال تحصیلی اقدام کند. شهریه در دانشگاه ها شامل دو بخش است: شهریه ثابت و شهریه متغییر که مجموع این دو شهریه مبلغی می باشد که دانشجو باید تحت عنوان شهریه در هر نیمسال تحصیلی پرداخت نماید.

شهریه ثابت: یک هزینه ثابت در هر نمیسال تحصیلی می باشد و بابت تحصیل در یک نیمسال تحصیلی اخذ می گیر و ارتباطی با واحد های اخذ شده دانشجو ندارد.

شهریه متغیر: میزان شهریه متغییر است می باشد و بستگی به تعداد واحدهای اخذ شده در هر نیمسال تحصیلی دارد.

میزان شهریه دانشگاه آزاد 97

مبلغ قابل پرداخت شهریه ثابت و متغیر در هر سال تحصیلی، به وسیله هیات امنای دانشگاه و با توجه به تورم سالانه نشخص می شود. اطلاع رسانی در رابطه با تغییر در میزان شهریه دانشگاه ها در سال تحصیلی 97، از جمله اقداماتی است که در سایت میهن مشاور ارائه می گردد. همه تغییرات از طریق همین مقاله به حضور شما اعلام می شود، در ضمن می توانید با کارشناسان میهن مشاور در همین رابطه  تماس حاصل فرمایید.

مخصوصا داوطلبان کارشناسی ارشد که این روزها به دنبال کسب اطلاعات بیشتر برای شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 96 – 97 میباشند می توانند از طریق مشاوران ما کسب اطلاعات کنند. در این مطلب نیز قصد داریم تا توضیحی در رابطه با شهریه دانشگاه آزاد ارائه دهیم.

اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاه های فعال در زمینه تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی است. دانشگاه آزاد از محبوب ترین دانشگاه بعد از دانشگاه دولتی در کشور محسوب می شود که به خاطر داشتن امکانات و سطح علمی خوب، داوطلبان علاقه زیادی به این دانشگاه دارند. هر چند میزان شهریه دانشگاه آزاد بالاتر از سایر دانشگاه های دیگر چون دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی کاربردی و .. است.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه آزاد سال 97

میزان شهریه بدون کنکور دانشگاه آزاد در دوره کاردانی چه به صورت پیوسته و چه به صورت ناپیوسته حدودا به یک میان است و به طور تقریبی برابر با 700 هزار تومان تا یک میلیون تومان متغیر می باشد. یکی از تفاوت های کاردانی پیوسته و ناپیوسته این است که برای ورود به مقطع کاردانی ناپیوسته باید حتما مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهید.

داوطلبان عزیز توجه کنند که میزان شهریه کاردانی دانشگاه آزاد 96-97 با کنکور و بدون کنکور یکسان بوده و تفاوتی با هم ندارد.

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد سال 97

شهریه دانشگاه آزاد 96-97 در دوره کارشناسی برای تمامی رشته ها متفاوت است. داوطلبان توجه نمایند که در چند سال گذشته میزان شهریه ثابت دانشگاه آزاد را خود دانشگاه تعیین می کند و شهریه ثابت مقداری یکسان نمی باشد.

با این اوصاف، میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد به طور تقریبی مبلغی بین 900 هزار تومان تا 1.200.000 می باشد که باز هم بسته به رشته ممکن است کمی بالاتر یا پایین تر ارائه گردد.

میزان شهریه کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد سال 97

میزان شهریه کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد، در واقع همان میزان شهریه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 96-97 است که به طور تقریبی مشابه با مقطع کارشناسی پیوسته بوده و بسته به رشته و تعداد واحد مبلغی در حدود 900 هزار تا 1.200.000 می باشد.

میزان شهریه کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد چه با کنکور و چه بدون کنکور یکسان بوده و تفاوتی بین شهریه ها نیست.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 97

میزان شهریه دانشگاه آزاد در چند سال اخیر با افزایش روبرو بوده که سبب شده کمی پرداخت شهریه در مقطع ارشد برای داوطلبان مشکل شود. داوطلبان که قصد ورود به کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دارند، باید خاطر نشان کرد که میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96-97 به طور تقریبی بین 2.300.000 تا 2.800.000 می باشد که بسته به رشته و تعداد واحد می تواند کمی بالاتر یا پایین تر باشد.

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چه با کنکور و چه بدون کنکور مبلغی یکسان بوده و تفاوتی ندارد.

میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد در سال 97

مقطع دکتری دانشگاه آزاد که بالاترین مقطع تحصیلی در کشور محسوب می گردد، دارای میزان شهریه سنگینی برای تمامی داوطلبان می باشد. داوطلبان میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد 96-97 را به طور تقریبی بین 6 تا 7 میلیون تومان برای هر ترم باید در نظر بگیرند که بسته به رشته ممکن است بالاتر یا پایین تر ارائه گردد.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

در پایان شما عزیران اگر سوالی در رابطه با دانشگاه آزاد در هر زمینه ای داشته باشید می توانند با مشاوران گروه آموزشی میهن مشاور ارتباط بگیرند. تماس از طریق تلفن 02170705003 امکان پذیر می باشد.

 

میزان شهریه دانشگاه آزاد
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه میزان شهریه دانشگاه آزاد

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد
لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 در این بخش از سایت میهن مشاور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + نه =