نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
شهریه دانشگاه علمی کاربردی

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی

شهریه دانشگاه علمی کاربردی از طریق هیات امنا تعیین می گردد، همانطور که مستحضرید از شرایط تحصیل در دانشگاه های غیر رایگان، پرداخت شهریه  است و دانشجو می بایست نسبت به پرداخت شهریه دانشگاه در سال تحصیلی اقدام کند. شهریه در دانشگاه ها شامل دو بخش است: شهریه ثابت و شهریه متغییر که مجموع این دو شهریه مبلغی می باشد که دانشجو باید تحت عنوان شهریه در هر نیمسال تحصیلی پرداخت نماید.

شهریه ثابت دانشگاه علمی کاربردی: یک هزینه ثابت در هر نمیسال تحصیلی می باشد و بابت تحصیل در یک نیمسال تحصیلی اخذ می گیر و ارتباطی با واحد های اخذ شده دانشجو ندارد.

شهریه متغیر علمی کاربردی 97: میزان شهریه متغییر است می باشد و بستگی به تعداد واحدهای اخذ شده در هر نیمسال تحصیلی دارد.

مبلغ قابل پرداخت شهریه ثابت و متغیر در هر سال تحصیلی، به وسیله هیات امنای دانشگاه و با توجه به تورم سالانه نشخص می شود. اطلاع رسانی در رابطه با تغییر در میزان شهریه دانشگاه ها در سال تحصیلی 97، از جمله اقداماتی است که در سایت میهن مشاور ارائه می گردد. همه تغییرات از طریق همین مقاله به حضور شما اعلام می شود، در ضمن می توانید با کارشناسان میهن مشاور در همین رابطه  تماس حاصل فرمایید.

مخصوصا داوطلبان کارشناسی ارشد که این روزها به دنبال کسب اطلاعات بیشتر برای شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه علمی-کاربردی 96 – 97 میباشند می توانند از طریق مشاوران ما کسب اطلاعات کنند. در این مطلب نیز قصد داریم تا توضیحی در رابطه با شهریه دانشگاه علمی-کاربردی ارائه دهیم. اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

 

شهریه دانشگاه علمی کاربردی سال 97

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی دوره کاردانی در سال 97

شهریه دانشگاه علمی کاربردی توسط  هیات امنای دانشگاه علمی کاربردی محاسبه می گردد و نحوه پرداخت آن  به پذیرفته شدگان در دوره کاردانی و کارشناسی اطلاع رسانی خواهد شد.  هزینه دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور حاوی شهریه ثابت و شهریه متغیر است که این میزان برای هر ورودی تا پایان تحصیل ثابت می ماند و فقط شهریه متغیر در هر سال افزایش پیدا می کند که این افزایش حدود 15 درصد نسبت به سال تحصیلی قبل است. 85% مبلغ کل شهریه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی هر دانشجو به حساب مرکز و 15 % به عنوان حق نظارت دانشگاه به حساب غیر قابل برداشت دانشگاه واریز می شود. رشته های دانشگاه علمی کاربردی در یکی از چهار گروه صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی ، کشاورزی و فرهنگ و هنر می باشد که شهریه رشته های علمی کاربردی این چهار گروه در جدول زیر ارائه شده است.

 

شهریه/گروه آموزشی

شهریه ثابت

واحد نظری

واحد عملی

واحد نظری

واحد آزمایشگاهی

واحد کارگاهای و پروژه

واحد کاریابی و کارورزی

صنعت

۴.۱۴۲.۰۰۰

۱۶۷.۵۰۰

۲۷۴.۲۰۰

۲۲۸.۵۰۰

۳۶۵.۶۰۰

۳۹۶.۱۰۰

۷۹۳.۵۰۰

کشاورزی

۳.۲۲۶.۰۰۰

۱۶۷.۵۰۰

۲۷۴.۲۰۰

۱۷۱۷.۳۰۰

۲۴۹.۴۰۰

۲۹۷.۰۰۰

۷۹۳.۵۰۰

مدیریت و خدمات اجتماعی

۳.۳۱۱.۷۰۰

۱۶۷.۵۰۰

۲۷۴.۲۰۰

۱۶۷.۵۰۰

۲۴۷.۲۰۰

۳۰۴.۷۰۰

۷۹۳.۵۰۰

فرهنگ و هنر

۳.۵۸۷.۸۰۰

۱۶۷.۵۰۰

۲۴۷.۲۰۰

۱۸۲.۸۰۰

۲۷۴.۲۰۰

۳۰۴.۷۰۰

۷۹۳.۵۰۰

 

شهریه ثابت و متغییر دانشگاه علمی کاربردی 97 دروس پایه ،اصلی و تخصصی هر ترم برای تمامی گروه های آزمایشی صنعت ،کشاورزی،مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر متفاوت است.

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال 97

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی در سال 97

مطابق با دفترچه راهنمای دانشگاه علمی کاربردی که توسط سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org در سال 95 ابلاغ شد، شهریه ثابت دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته مبلغی حدود 365 تا 425 هزار تومان و شهریه متغیر دانشگاه علمی کاربردی مبلغی حدود 320 تا 550 هزار تومان می باشد. در سال 96  این ارقام با افزایش 10 الی 20 درصدی همراه خواهد بود.

هزینه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی

در پایان شما عزیران اگر سوالی در رابطه با دانشگاه علمی کاربردی در هر زمینه ای داشته باشید می توانند با مشاوران گروه آموزشی میهن مشاور ارتباط بگیرند. تماس از طریق تلفن 02170705003 امکان پذیر می باشد.

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دانشگاه علمی کاربردی
زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۷

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی امروزه با داشتن مدارک مورد نیاز و شرایط ثبت‌ نام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =