نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
رشته عکاسی

معرفی رشته عکاسی

معرفی رشته عکاسی از حساس ترین ترین اقدامات کنکور برای دانش آموزانی که می خواهند این رشته را انتخاب کنند محسوب می گردد. این بدین معنی است که شناخت کافی نداشتن و آگاهی نداشتن از یک رشته شاید سبب آینده ای مجهول برای یک داوطلب کنکور باشد. در این مقاله از سایت میهن مشاور قصد داریم تا شمار را با این رشته پر هیجان و زیبا آشنا کنیم.

معرفی رشته عکاسی

عکاسی از هنرهای پر شور و هیجان انسانی به حساب می آید به گونه ای که هر کسی این رشته را انتخاب کند خواهد فهمید که با دنیای زیبایی از طبیعت، احساسات و تنوع روبرو خواهد شد. افراد فارغ التحصیل رشته عکاسی در حقیقت دستیار سایر رشته‌ های فنی و هنری تجسمی و ادبی نیز محسوب می شوند.
لازم به ذکر است که وجود هر نوع عکسی در تبلیغات، روزنامه‌نگاری، علوم پزشکی،سینما، نجوم و… کارایی بالایی دارد. باید این را بدانید که رشته عکاسی دارای گرایش های متنوعی می باشد که از جمله آن می توان به  بخش طبیعت، خبری، علمی و … اشاره داشت که تمامی این رشته ها هم خود شامل یک بخش وسیعی است. 

اساس و پایه رشته عکاسی علم فیزیک و شیمی می باشد. این بدین معنی است که فیزیک در رابطه با ساختار و عملکرد عدسی‌ها و سایر وسایل سخن می گوید در حالی که  شیمی در رابطه با واکنش‌ شیمیایی عکاسی سخن می گوید.

شرایط رشته عکاسی

لازم است که بدانید در رشته عکاسی، دانشجویان با علوم حوزه عکاسی آشنا خواهند شد خود این رشته نیز شامل بخش صنعت، تبلیغات، طبیعت و …می باشد البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که هر دانشجو می تواند بر طبق علاقه و استعداد و توانایی های خود در یکی از این حوزه ها وارد شود. دانشجو رشته عکاسی باید حرفه هنری را دارا باشد، آدم کنجکاو و بادقتی باشد. باید خاطر نشان کرد که یک عکاس خوب باید در هر لحظه دنبال سوژه برای عکاسی باشد. 

دروس‌ پایه رشته عکاسی

 • مبانی‌ هنرهای‌ تجسمی‌
 • کارگاه‌ طراحی‌ پایه‌
 • کارگاه‌ عکاسی‌ پایه‌
 • هندسه‌ مناظر و مرایا
 • هنر و تمدن‌ اسلامی‌
 • آشنایی‌ با هنر در تاریخ‌
 • آشنایی‌ با هنرهای‌ سنتی‌ ایران‌
 • آشنایی‌ با رشته‌های‌ هنری‌
 • کارگاه‌ عکاسی‌ رنگی‌

دروس‌ اصلی رشته عکاسی

دروس‌ تخصصی‌ رشته عکاسی

 • کارگاه‌ عکاسی‌
 • طرح‌ و رساله‌ نهایی‌

آینده شغلی رشته عکاسی

عکاسی جز رشته هایی تلقی می گردد که در بیشتر مشاغل نیاز به این حرفه وجود دارد. از جمله آن می توان به استخدام عکاس در نشریات و خبرگزاری ها اشاره داشت. باید خاطر نشان کرد که عکاسی به نوعی تبلیغات برای مراکز تولیدی و صنعتی محسوب می گردد، از این رو عکاس حرفه ای با نقش آفرینی و هنر عالی خود خواهد توانست تا محصولات تولیدی را به حالتی زیبا و جذاب به تصویر کشیده و آن را تبلیغات نماید. از جمله دیگر مشاغلی که برای رشته عکاسی مطرح است این است که آتلیه و استودیو تولید هم از پردرآمدترین مشاغل حوزه عکاسی است.

معرفی رشته عکاسی
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه معرفی رشته عکاسی

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رشته کارشناسی فرش
رشته کارشناسی فرش

رشته کارشناسی فرش در برخی از دانشکده‎های هنر مراکز آموزش عالی ارائه شده، رشته‎ای که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =