نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
تاثیر معدل در کنکور زبان

تاثیر معدل در کنکور زبان

تاثیر معدل در کنکور زبان 97 توسط سازمان سنجش اعلام و مطرح می گردد. از دغدغه ها و دل مشغولی های داوطلبین نیز همین تاثیر معدل در کنکور 97 می باشد. این خبر برای دانش آموزان سال سوم دبیرستان بیشتر حائز اهمیت است. در این مقاله سعی داریم که تا در رابطه با تاثیر معدل کنکور زبان 97 شرح مختصری داشته باشیم تا داوطلبانی که برای کنکور 97 قصد برنامه ریزی و تهیه منابع و نمونه سوال های آموزشی را دارند با خیال راحت این کار را انجام داده و دور از استرس و نگرانی به دروس خود بپردازند تا بتوانند به بهترین نتیجه دست پیدا یابند. باید یادآور شد که مشاوران ما در هر زمینه شما را با خبر کرده و می توانید با مرکز مشاوره میهن مشاور تماس بگیرید.

نکته بسیار مهمی که در هر برنامه اصولی باید آن را تأمین کرد «قرار دادن کلیه دروس در کلیه واحدهای زمانی» است. 

 

تاثیر معدل کنکور زبان 97

داوطلبان رشته های زبان که یک یا چند درس آنها به صورت امتحان نهایی، یا هماهنگ کشوری برگزار می شود شامل قانون تاثیر معدل در کنکور هستند. سال های قبل از سال 1394 تاثیر معدل در کنکور، تاثیر مثبت بوده و اگر داوطلبی دارای معدل پایین بود، معدل پایین او تاثیر منفی در کنکور و میزان رتبه او نداشت.

سال 94 به بعد تاثیر معدل در کنکور سراسری به صورت قطعی شد و به داوطلبین کنکوری شوک زیادی را وارد نمود زیرا معدل برای آنها تاثیر منفی داشت و همین عامل سبب شد که اگر داوطلبی دارای معدل پایین بود، معدل پایین او تاثیر منفی در کنکور و میزان رتبه او داشت و  این تاثیر حدودا 25 درصد از کل کنکور را در بر گرفت. باید خاطر نشان کرد که علاوه بر آن 5 درصد از میزان سهم کنکور را معدل پیش دانشگاهی در برگرفت . در همان سال با شکایت خانم فاطمه کریمی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95 لغو و تاثیر مثبت معدل کتبی سال سوم دبیرستان در کنکور سراسری 95 توسط دیوان عدالت اداری تصویب شد. اما دیری نپایید در کنکور سراسری 96 ، 25 درصد تاثیر مثبت معدل دبیرستان و 5 درصد تاثیر مثبت پیش دانشگاهی در کنکور 96 اجرایی شد.

تاثیر معدل در آزمون سراسری

تاثیر معدل در کنکور ریاضی

تاثیر معدل در کنکور تجربی

تاثیر معدل در کنکور انسانی

تاثیر معدل در کنکور هنر

تاثیر معدل در کنکور زبان

میزان تاثیر معدل در کنکور زبان 97

تاثیر معدل در کنکور زبان 97، حدود 25 درصد نمره کتبی و تاثیر معدل دروس پیش دانشگاهی در کنکور سراسری 97 حدود 5 درصد به صورت تاثیر مثبت می باشد، یعنی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در قبولی داوطلبین نقش مثبت و به سزایی دارد و این عامل فقط به سود دانش آموز است، تأثیر مثبت در واقع پاداشی برای کسانی بود که امتحانات نهایی خود را با تلاش و پشتکار به خوبی پاس کرده بودند. برای درک بهتر این موضوع باید با مفهوم تراز آشنا شوید.

تاثیر معدل در آزمون سراسری 97

تراز در تاثیر معدل در آزمون زبان 97

در رشته زبان بسته به پاسخ های صحیح، غلط یا نزده برای هر دانش آموز یک تراز تعیین می گردد. تراز نسبت مستقیم با میانگین درصد های کلیه شرکت کنندگان دارد، به همین دلیل تراز نیز نقش موثری در تعیین رتبه خواهد داشت. این تراز هم نسبت مستقیم با میانگین نمرات نهایی کنکور در آن درس دارد. برای مثال اگر تراز داوطلب به واسطه درصدش از ترازش بواسطه نمره نهایی کمتر گردد پس نمره نهایی در آن درس تاثیر داشته و در معدلش تاثیر گذار است، اما اگر تراز داوطلب به واسطه درصدش از ترازش بواسطه نمره نهایی بیشتر گردد، پس نمره نهایی تاثیر خوبی بر تراز کل این دانش آموز نداشته و در نتیجه تاثیر معدل برای این داوطلب بی تاثیر تلقی می گردد.

تاثیر قطعی معدل یعنی چه تراز خوب باشد یا چه بد، تاثیر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی، این معدل را در آمار قبولی ها مد نظر قرار می دهند. تاثیر معدل هم در کارنامه اولیه کنکور و رتبه داوطلب تعیین می گردد و در انتخاب رشته کنکور سراسری 97 تاثیری ندارد.

احساس امید زمانی روی میدهد که فرد فکر میکند انگیزه و اراده لازم برای حرکت در مسیرهای انتخاب شده را برای رسیدن به اهداف مطلوب خود دارد.

اگر در رابطه با تاثیر معدل در کنکور این رشته و یا هر رشته دیگر و مسال مربوط به تراز و.. نیاز به راهنمایی داشتید ، فراموش نکنید که این مسئله در کنکور شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است! همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید و خیال خود را از این بابت آسوده کنید…

تاثیر معدل در کنکور زبان
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه تاثیر معدل در کنکور زبان

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

صندلی پزشکی
خرید صندلی پزشکی ۹۷

خرید صندلی پزشکی 97 در این بخش برای شما توضیح داده خواهد شد. حتما بعد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 4 =