نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
ssaa.ir

www.ssaa.ir

ثبت املاک سابقه ای طولانی دارد و قدیمی ترین سندی که در این مورد از حفاری های تــــلو بدست آمـــده است . مربوط به شهر دودونگی که در کشور کلده است . این ســــند نقشه شــــهردو دونگی را در حـــــدود چهار هزار سال قبل از میلاد نشان میدهد که اراضی آن به قطعات ذوزنقه ، مربع و مثلث تقسیم شده است .

ssaa.ir

داریوش گفت تا جمهوری های یونانی را در آسیای صغیر ممیزی واراضی مزروعی را بـــــــا قید مساحت و اضلاع در دفاتر دولتی ثبت نمایند .در روم قدیم هم پادشاه وقت دستور داد تمام اراضی مزروعی و متعلقات آنها و حقوق ارتفاقی آنها دراملاک مجاور در دفتر مخصوصی ثبت شود و هر چهار سال یک مرتبه درآن دفتر تجدید نظر بعمل آید و تغییراتی که در آن مدت در وضع املاک حاصل شده است قید گردد.در روم و آتن دونوع ثبت وجود داشت ثبت عمومی وثبت مالی . ثبت عمومی به منظور تعیین آمار افراد ومیزان دارایی آنان بکار میرفت وبه همین جهت املاک هر فرد و قیمت آن معیین میشد .ثبت مالی برای اخذ مالیات بود و مساحت هر ملک وحدود ان ووضع ملک (مزروعی ،جنگل و….) و نام مالک و مجاورین را بر پلاکهای مسی حک میکردند ونقشه املاک را در دو نسخه تهیه یکی را به مرکز میفرستاندتادر دفترراکدامپراطوری بایگانی شود ودیگری را در دفتر راکد مستملکات حفظ میکردند.وچون مهندسین رومی مستخدم دولت بوده ثبت رومی ها رسمی ودر دادگاههامعتبر ودارای سندیت بوده است .

سایت سازمان ثبت اسناد و املاک

زمان برگزاری آزمون سردفتری ۹۷

زمان برگزاری آزمون سردفتری 97 اعلام شده است. پس از مدتها انتظار سرانجام زمان آزمون سردفتری 97 مشخص شد. همانطور که پیش بینی کرده بودیم، زمان برگزاری آزمون سردفتری اسناد رسمی سال 97 بعد از ماه مبارک رمضان برپزار خواهد شد. طبق آنچه در برخی رسانه های معتبر منتشر شده آزمون سردفتری اسناد رسمی 97  در تیرماه سال جاری برگزار می شود.

ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی

ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 97 در این بخش ارائه شده است. پس از مدتها انتظار سرانجام زمان آزمون سردفتری 97 مشخص شد. همانطور که پیش بینی کرده بودیم، زمان برگزاری آزمون سردفتری اسناد رسمی سال 97 بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد. طبق آنچه در برخی رسانه های معتبر منتشر شده آزمون سردفتری اسناد رسمی 97  در تیرماه سال جاری برگزار می شود.

مکان برگزاری سردفتری اسناد رسمی

مکان برگزاری سردفتری 97 در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه شده است. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرد براساس ماده 5 قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران برای مناطقی که نیاز به تأسیس دفتر اسناد رسمی دارند، از بین داوطلبان دارای شرایط زیر از طریق آزمون کتبی و اختبار، سردفتر اسناد رسمی انتخاب نماید.

جهت ورود به سایت ssaa.ir کلیک کنید

www.ssaa.ir
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه www.ssaa.ir

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان ثبت نام آزمون ادواری
زمان ثبت نام آزمون ادواری

زمان ثبت نام آزمون ادواری در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هشت =