نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
تست زنی مهندسی معکوس

آموزش تست زنی مهندسی معکوس

آموزش تکنیک های تست زنی مهندسی معکوس در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه می گردد. چند سالی است که بحث تست زنی مهندسی معکوس خیلی داغ است بیساری از داوطلبان کنکور در صدد آموزش های تست زنی مهندس معکوس میباشند که در این مقاله سعی میکنیم به تکنیک های مهندسی معکوس نکات مثبت و منفی این روش بپردازیم .

تست زنی مهندسی معکوس

ابتدا برای کسانی که تا بحال راجع به این موضوع اطلاعی کسب نکرده اند مفهوم مهندسی معکوس را بیان میکنیم در معنا مهندسی معکوس به معنای تست زنی بدون هیچ معلوماتی است البته این روش اصلا مورد توصیه ی مشاوران تحصیلی نمیباشد زیرا داوطلبان این تصور را دارند که بدون هیچ تلاشی و فقط بر پایه ی شانسی بودن انتخاب جواب تست ها به موفقیت میرسند که باید بگوییم سخت در اشتباهند و فقط آینده ی خود را به ریسک می اندازند.

این نوع روش تاثیرات بدی بر روی سیستم اعتماد به نفس شما میذارد در صورتی که اگر بدون هیچ مطالعه ای فقط تکیه بر این روش به پای کنکور بروید یک آن دچار ترس و اضطراب و از بین رفتن اعتماد به نفس خود میشوید توصیه ی همه ی مشاوران این است که اصلا آزمون به این مهمی و حساسی را بر پایه ی شانس نگذارید زیرا تمام آینده ی خودتان و حس عزت نفس خودتان در آینده را از بین میبرید و تبدیل به انسانی تنبل میشوید.

آموزش تکنیک های تست زنی مهندسی معکوس

در زیر به تکنیک هایی که در مهندسی معکوس از آن استفاده میکنند را عنوان میکنیم و به توضیح کلی می پردازیم:

ارتباط سوال با سرفصل دروس

در این تکنیک باید داوطلب توجه کند که اگر سوالی را نمیشناسید و نمیدانید از کدام قسمت کتاب آمده با وجود مطالعه ی کل کتاب و تمامی سر فصل ها را بدانید میتوانید حدس بزنید که سوالی که برایتان نا اشنا هست برای کدوم قسمت هست بنا براین به رابطه ی بین سرفصل و سوال نا اشنا یک ارتباطی پیدا کنید و جواب را حدس بزنید.

روش استنتاج فازی

روش استنتاج فازی به این معنی هست که وقتی به سوال نا آشنایی میرسید که جواب قطعی آن را نمیدانید هیچ گزینه را حذف نمیکنید ابتدا بر اساس ذهن خود به پاسخ ها امتیازاتی میدهید مثلا گزینه ی “الف” را حدس میزنید که بعید است درست باشد یا گزینه “ب” فکر می کنید که حتمال کمی دارد درست باشد یا گزینه “پ” تا حدودی میدانید که شاید درست باشد و اما گزینه ی آخر احتمال بیشتری دارد که درست باشد بنابراین گزینه ی آخر را به عنوان جواب صحیح انتخاب میکنید.

روش های جایگزینی و شباهت سنجی

در این روش اگر به سوالی بر خوردید که پاسخ آن را نمیدانستید ابتدا به بررسی پاسخ ها مشغول شوید اگر فکر میکنید که 2 گزینه شبیه به هم هستند آن دو گزینه را خط میزنید و از بین دو گزینه ی بعدی اقدام به انتخاب جواب درست میکنید.

روش های بالا حتما به مطالعه درسی و داشتن اطلاعات نیاز دارد پس همینطور بدون داشتن هیچ تلاشی برای درس خواندن سر آزمون سراسری نروید و آینده خود را دچار ریسک نکنید در ضمن این روش همش بر پایه ی حدس و گمان هست و در کنکور سراسری بهتر است اگر به تستی مطمئن نیستید سفید بگذارید زیرا جواب های غلط تاثیر منفی دارد و تست های درست را از بین میرد.

شیوه های تست زنی برای آزمون سراسری ۹۷

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش تکنیک های تست زنی مهندسی معکوس می توانید با مشاوران سایت میهن مشاور تماس حاصل فرمایید.

آموزش تست زنی مهندسی معکوس
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه آموزش تست زنی مهندسی معکوس

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

صندلی پزشکی
خرید صندلی پزشکی ۹۷

خرید صندلی پزشکی 97 در این بخش برای شما توضیح داده خواهد شد. حتما بعد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =