نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
انصراف از کنکور

انصراف از کنکور سراسری ۹۷

انصراف از کنکور 97 دارای شرایطی است. در این مقاله شرایط انصراف از کنکور را شرح میدهیم . در رابطه با انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور سراسری دانشجویان به 3  دسته تقسیم می شوند:

دسته اول) دانشجویان دوره روزانه

دسته دوم) دانشجویان دوره های غیر روزانه

دسته سوم) دانشجویان کاردانی روزانه

انصراف از کنکور 97

شرایط انصراف از کنکور روزانه 97

شرکت مجدد در کنکور سراسری 97

این گروه از متقاضیان باید حداکثر تا پایان ساعت اداری روز 30 بهمن 96  به انصراف قطعی از دانشگاه اقدام کنند. اگر این دانشجویان ورودی سال 96 به قبل باشند می توانند برای کنکور سراسری از تمامی رشته ها اعم از ( روزانه و شبانه و غیر انتفاعی و…) انتخاب رشته داشته باشند. اما اگر دانشجو ورودی روزانه (متمرکز یا نیمه متمرکز) سال 96 باشد فقط در رشته های غیر روزانه می تواند انتخاب رشته کند و فقط در آن رشته ها گزینش خواهد شد. اگر این گروه از  متقاضیان تمایل به انتخاب رشته های روزانه داشته باشند، باید در کنکور سال 98 شرکت کنند. یک حالت دیگر هم که گاهی اتفاق می افتد این است که دانشجوی انصرافی مایل به دریافت مدرک معادل کاردانی خود باشد؛ در این صورت این دسته دانشجویان پس از تسویه حساب کامل خود از دانشگاه و صندوق رفاه دانشجویی، حق ثبت نام در در کنکور سراسری را دارند.

شرایط انصراف از کنکور غیر روزانه 97

شرکت مجدد در کنکور سراسری 97

اگر دانشجویان شامل دانشجوی دانشگاه های: نیمه حضوری، مجازی، پردیس های  خودگردان، ظرفیت مازاد، شبانه(نوبت دوم)، پیام نور و غیر انتفاعی و مراکز علمی کاربردی و دانشگاه های آزاد و … می باشند. این دسته از دانشجویان بدون انصراف از تحصیل می توانند در کنکور سراسری شرکت کنند و در صورت قبولی جدید، انصراف از قبولی قبلی را انجام دهند و گواهی مربوطه را به دستگاه ذی ربط ارائه دهند.

شرایط انصراف از کنکور کاردانی غیر روزانه 97

شرکت مجدد در کنکور سراسری 97

اگر دانشجویان در رشته های غیرپزشکی مشغول به تحصیل هستند و تا تاریخ 31/6/97 فارغ التحصیل می شوند نیازی به انصراف ندارند. و می توانند در کنکور سراسری 97 ثبت نام کنند. دسته دوم دانشجویان رشته های کاردانی پزشکی هستند این دسته از انجا که ملزم به گذراندن طرح نیروی انسانی خود می باشند شامل این قانون نمی باشند و فقط به شرط آن می توانند در کنکور 97 شرکت کنند که فارغ التحصیل دوره کاردانی باشند و طرح نیروی انسانی خود را یا تا پایان تاریخ 31/6/97 و یا تا پایان تاریخ 30/11/97 به پایان برسانند و به محض قبولی باید گواهی پایان طرح نیروی انسانی خود را ارائه کنند.

بدلیل اینکه که قوانین موجود در مورد شرایط انصراف از کنکور 97 و شرکت مجدد در کنکور سراسری 97 بسیار زیاد بوده. در این مقاله به توضیح مهم ترین شرایط و قوانین موجود در مورد این قضیه پرداختیم. توصیه ما این است در صورتی که قصد انصراف از دانشگاه را دارید قبل از انجام هر اقدامی با اطلاعات کافی و کمک از مشاوران خبره در این زمینه اقدام کنید تا دچار پشیمانی نشوید.

برای کسب اطلاعات بیشتردرمورد انصراف از کنکور 97 می توانید با مشاوران سایت میهن مشاور تماس حاصل فرمایید.

انصراف از کنکور سراسری ۹۷
Rate this post

جهت مشاوره در زمینه انصراف از کنکور سراسری ۹۷

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

صندلی پزشکی
خرید صندلی پزشکی ۹۷

خرید صندلی پزشکی 97 در این بخش برای شما توضیح داده خواهد شد. حتما بعد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =