نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
حذف کنکور هنرستانی ها

حذف کنکور هنرستان و مدارس کار و دانش

کنکور هنرستان های کار و دانش با افزایش امکانات و تعداد واحد های آموزشی اجرایی از سال آینده حذف می شود.

 مجلس با استقبال از حذف کنکور در هنرستان‌های کار و دانش و امکان ورود آن‌ها به دوره کاردانی پیوسته از سال آینده و کمبود امکانات در هنرستان‌ها اصلی‌ترین مانع بر سر اجرای کیفی این طرح است.

از آنجا که امروز کشور با کمبود تکنسین مهارتی روبرو است و بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دلیل گذراندن درس‌های صرفا تئوری توانمندی‌های لازم را ندارند، اجرای هرچه سریع‌تر این قانون ضرورت دارد.

حذف کنکور هنرستانی ها

بسیاری از تکنسین‌ها با داشتن مدرک فوق دیپلم علاوه بازار کار درآمد مناسبی نیز دارند، افزود: اگر کاردانی پیوسته در هنرستان‌های کار و دانش با شرایط موجود اجرایی شود همان خواهد شد که درخصوص رشته‌های مختلف دانشگاهی پس از چند سال رخ داد، درواقع یک سری افراد که توانمندی و تخصص لازم را ندارند با مدرک فوق دیپلم رشته‌های مهارتی اما بدون مهارت فارغ‌التحصیل می‌شوند.

حذف کنکور کار و دانش

 معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به تازگی با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اولین دوره فارغ‌التحصیلان را در ساختار ۱۲ ساله خواهیم داشت، گفته است که بر اساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه آموزش عالی موظف به اجرای دوره کاردانی پیوسته است. بر این اساس از سال ۹۸ دانش‌آموزان وارد دوره کاردانی پیوسته می‌شوند و دیگر کنکور نخواهند داشت و یک دوره آموزشی پنج ساله را به صورت پیوسته طی خواهند کرد

معرفی رشته کشاورزی کار و دانش + جزئیات

زمان ثبت نام مدارس سال ۹۷ + تمامی مقاطع

زرافشان درباره ظرفیت پذیرش در دانشگاه برای هنرجویان گفت: طبق مصوبه برنامه پنجم و ششم توسعه قانونگذار آموزش عالی را مکلف کرده که امکان تحصیل پیوسته را فراهم کند. طبیعتا در این زمینه دو مجموعه دانشگاهی بزرگ فنی و حرفه‌ای را داریم و اگر تعداد داوطلب بیشتر از ظرفیت باشد باید پذیرش از طریق سایر دانشگاه‌ها فراهم شود.

به گفته وی، از سال ۹۸ دیگر سابقه تحصیلی مطرح نیست و همه هنرجویان وارد دوره کاردانی پیوسته می‌شوند و برنامه درسی‌شان به شکل پنج ساله تدوین و تنظیم خواهد شد.

حذف کنکور هنرستان و مدارس کار و دانش
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه حذف کنکور هنرستان و مدارس کار و دانش

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

صندلی پزشکی
خرید صندلی پزشکی ۹۷

خرید صندلی پزشکی 97 در این بخش برای شما توضیح داده خواهد شد. حتما بعد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + پنج =