نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
طول مدت سربازی سال 97

طول مدت خدمت سربازی در سال ۹۷

طول مدت سربازی سال 97 در این بخش از سایت میهن مشاور خدمت شما ارائه می گردد. بسیاری از متقاضیانی که امسال مشمول به خدمت درنیروهای مسلح و یگان های ویژه شده اند 21  ماه می باشد. مدت خدمت سربازی برای سربازانی که در مناطق عملیاتی خدمت می کنند 18 ماه و برای کسانی که به عنوان امریه در ادارات و سازمان های دولتی مشغول به خدمت هستند 24ماه می باشد.

طول مدت سربازی سال 97

مدت زمان خدمت سربازی آن دسته از مشمولانی که در سال 90 و قبل آن به خدمت اعزام شده اند مطابق قوانین ثابت بوده و زمان آن جهت مناطق عادی18 ماه،مناطق عملیاتی 16ماه و مناطق محروم و بد آب و هوا 17 ماه می باشد. آن دسته از سربازانی که در سال 90و قبل از آن مشغول خدمت بوده اند ولی به دلیل تحصیل ترخیص شده اند در صورتی که مجدد اعزام گردند می بایست 21 ماه خدمت دوره ضرورت را انجام دهند. اگر بنابه هر دلیلی مشمول استفاده از سهمیه ها هستید مدت این خدمت سرباز ی کاهش می یابد..

مدت خدمت سربازی در دوره آموزشی 97

مدت زمان خدمت سربازی دوره آموزشی بر اساس مدرک تحصیلی و ارگانی که خدمت انجام می شود متفاوت هست ولی معمولا 8 هفته میباشد به عنوان مثال در مورد ارتش مراکز آموزش عمومی رزم مقدماتی رای آموزش سربازان است و برهمین اساس طول مدت آموزش سربازی در نیروی انتظامی دو ماه می باشد که برای مقطع ارشد و دکتری کوتاه تر می باشد.

کسری مدت خدمت سربازی سال 97

یکی از مهم ترین مواردی که برای متقاضیان پر اهمیت هست و همواره به دنبال آن هستند نحوه گرفتن کسری خدمت می باشد که متقاضیان با استفاده از کسری خدمت می توانند مدت خدمت سربازی خود را کاهش داده و یا معاف شوند.

کسری مدت زمان خدمت سربازی در افراد مختلف و برای موقعیت های مختلف متفاوت می باشد که هر کدام از آنها دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد. مشمولین خدمت از راه های مختلفی می توانندمدت زمان خدمت سربازی خود را کوتاه کنند برای انجام این کار لازم است اطلاعاتی در این زمینه به دست بیاورند انواع کسری مدت زمان خدمت سربازی شامل موارد زیر می باشد:

  • کسر خدمت ایثارگری
  • کارکنان وظیفه غیر بومی در مناطق امنیتی غیر درگیر، مناطق عملیاتی مناطق محروم و بد آب و هوا (مدت خدمت به 19 ماه کاهش می یابد) کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر (مدت خدمت این مشمولین به 18 ماه تغییر می کند)
  • کسری خدمت مربوط به جبهه پدر
  • کسری خدمت فرزند(سه ماه کسر خدمت به ازای هر فرزند)
  • کسر خدمت نخبگان که بهمدت 2 ماه می باشد.
  • کسر خدمت بسیجیان فعال حداکثر تا 6 ماه
  • در سال های قبل مشمولین می توانستند از کسری خدمت مربوط به میزان تحصیلات نیز استفاده نمایند که در حال حاضر این قانون لغو شده است.

معافیت از خدمت سربازی در سال 97

معافیت از خدمت سربازی نیز دارای شرایط و قوانینی می باشد که در افراد مختلف متفاوت می باشد به طور اساسی دو نوع معافیت وجود دارد: معافیت موقت و معافیت دائم برخی از معافیت ها شامل موارد زیر می تواند باشد: بنیاد ملی نخبگان، معافیت پزشکی، معافیت کفالت، معافیت تحصیلی، معافیت سه برادری

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طول مدت سربازی سال 97 می توانید با مشاوران سایت میهن مشاور تماس حاصل فرمایید.

طول مدت خدمت سربازی در سال ۹۷
4 (80%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه طول مدت خدمت سربازی در سال ۹۷

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

سرباز معلم
اعزام به خدمت سرباز معلم سال ۹۷

چگونگی جذب و به‌کارگیری سرباز معلم پس از انجام مراحل اولیه و انجام مراودات اداری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 11 =