نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
شیوه های تست زنی برای کنکور 97

شیوه های تست زنی برای آزمون سراسری ۹۷

شیوه های تست زنی برای کنکور 97 اعلام شده است. با ما همراه باشید. شیوه های منطقی و عالی ای برای تست زنی در کنکور وجود دارد که به داوطلبان برای موفقیت بیشتر کمک میکند در این مقاله برای شما شرح میدهیم.

 این تست ها همونطور که از اسمش پیداست هدفش یادگیری و تسلط روی مبحث مورد نظر هست و برای مطالبی استفاده میشود  که هنوز به آنها مسلط نشدید و دفعه ی اولی است که قصد تست زنی از آن مبحث را دارید. 

شیوه های تست زنی برای کنکور 97

1-تست هایی برای یادگیری

در  این روش تست ها معمولا یک به یک زده میشوند یعنی بعد از اینکه خودتان به جواب تست رسیدید پاسخ صحیح آن را از پاسخنامه نگاه می کنید و جواب آن را هم در صورت نیاز تحلیل می کنید(مثلا وقتی که روش بهتری نسبت به روش شما داردو یا نکته ای دارد که به آن توجه نکرده بودید و…) تو این مدل تست زدن نیازی نیست برای زدن هر تست زمان بگیرید و به عبارتی زمان- آزاد است البته اجازه ندهید که زمان از دستتان خارج شود و هر تست زمان زیادی رو شما بگیرد زیرا در آن صورت تعداد کل تست ها پایین میاید.

۲تست هایی برای سنجش

توجه کنید که این گونه تست ها پس از تسلط روی مبحث توصیه میشود و برعکس روش قبلی چند تا چند تا زده میشود یعنی برای مثال شما ده تا تست می زنید و بعد پاسخ اونا رو نگاه می کنید همچنین این تست ها به زمان بندی نیاز دارند که خود این زمانبندی به محبثی که در آن تست می زنید و نیز سرعت شخصی شما بستگی دارد 

۳آزمونی

این دسته از تست ها معمولا مشابه آزمون ها هستند و بیشتر در دوران جمع بندی زده میشوند به این صورت که چند تا درس (مثلا کل درس های اختصاصی یا کل عمومی ها یا هر دو) را انتخاب می کنید و با زمانبندی آزمون تست های اونا رو می زنید و در پایان جواب همه ی آنها را چک می کنید البته همونطور که اشاره کردیم این آزمون ها خیلی در مراحل ابتدایی تست زدن توصیه نمیشوند و یه روش خوب برای این نوع تست زنی استفاده از ازمون های معادل سال گذشته است

 

انواع تکنیک تست زنی در آزمون سراسری

پوردستمالچی با بیان اینکه برای مدیریت زمان در جلسه کنکور چهار مرحله باید مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: تست زمان‌دار، مدیریت زمان در جلسه، نوشتن زمان شروع پاسخ‌گویی به سوال‌ های هر درس در همان ابتدا و از دست دادن روحیه شامل این موارد است و هدف از تست زمان دار «قدرت تنظیم وقت» و «افزایش سرعت» است.

او در ادامه  گفت: برای مدیریت زمان در جلسه تکنیک (دایره و ضربدر2) مزیت دارد اول آنکه اصل رجعت بعد از تمرکز، خود‌فعالی ذهن را روی موضوع‌های مختلف می‌رساند به عنوان مثال تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که نام شخص یا موضوعی را به یاد نمی‌آورید و فکر کردن هم نتیجه‌ای نمی‌دهد، اما همین‌که ذهن، به موضوع دیگری مشغول می‌شود، ناگهان نام آن را به خاطر می‌آورید. ذهن ما دارای خاصیت رهایش است؛ یعنی اگر از موضوعی ر‌ها شود، به آن مسلط می‌شود.

این مشاور تحصیلی در ادامه گفت: چون ابتدا به تست‌های ساده پاسخ می‌دهید، روحیه بالا رفته و به‌راحتی به سؤال‌های سخت امکان پاسخگویی وجود دارد و باید توجه کنیم برای موفقیت نیازی به پاسخ دادن همه‌ی تست‌ها نیست؛ کافی است تست‌هایی را که مطئنیم درست است، جواب دهیم.

وی به نوشتن زمان شروع پاسخ‌گویی به سؤال‌های هر درس در همان ابتدا اشاره کرد و تاکید کرد درصد متعادل در همه درس‌ها، عامل مؤثری در افزایش نمره‌ی تراز و رتبه است. بنابراین، هر درس را فقط در زمان مورد پیش‌بینی، پاسخ دهید و برای این موضوع و کنترل آن، با شروع آزمون، طبق جدول پیش‌بینی زمان پاسخ‌گویی به سؤال‌ها، زمان شروع هر درس را در ابتدای آن درس بنویسید.

وی گفت: به این نکته دقت کنید که تعداد داوطلبانی که به ۱۰۰ درصد سؤال‌ها پاسخ می‌دهند، بسیار کم بوده و تعداد آن‌ها زیاد نیست. پس نگران این نباشید که ۱۰۰ درصد نزدید. ولی نگران این موضوع باشید که نتوانید توانایی‌های خود را بروز دهید و مهم نیست که نتوانیم به همه‌ی تست‌ها پاسخ دهیم، مهم این است که بتوانیم همه‌ی سؤال‌هایی را که می‌دانیم، پاسخ دهیم.

شرایط تست زنی در کنکور 97

۱- هیچ وقت قبل از مطالعه کامل در ، به تست زدن مشغول نشوید. قبل از شروع به حل تست های یک مبحث درسی ، آن مبحث را به طور کامل و دقیق مطالعه کنید و مطمئن شوید به درستی آن را درک کرده اید  در غیر این صورت ، تست زدن کار بسیار غلطی است و حتی می تواند شما را دل سرد کند و علاقه وانگیزه شما را از بین ببرد.

۲-دقت کنید که همیشه با تست های ساده شروع کنید. دقیقا بعد از مطالعه و یادگیری یک مبحث درسی به سراغ تست های مشکل و پیچیده تر نروید . حل تست های ساده می تواند تسلط شما را در آن مبحث درسی بیشتر کند و همچنین علاقه و انگیزه بیشتری نسبت به ادامه کار در شما ایجاد نماید.

3- تست های نکته دار همیشه ابن موضوع توجه کنید که: تست های نکته دار یا تست های مادر به تست هایی گفته می شود که حل آنها برای متقاضی ، منجر به یادگیری یک نکته می شود و در نتیجه او می تواند گروه زیادی از تست ها را حل کند . در هر فصل تعداد محدودی تست مادر یا نکته دار قابل ارائه می باشد . سعی کنید به درستی آنها را بشناسید و به طور دقیق بر انها مسلط شوید.

۴- به یاد داشته باشید فرمولهای ثانوی مفیدند اما گمراه کننده میباشند. علاوه بر فرمول های اصلی که در هر درس درکتاب های درسی دارد تعداد زیادی فرمول ثانوی یا میان برد به طور غیر رسمی توسط دبیران یا دانش آموزان ابدا می شوند . این فرمول های در خیلی از موارد مفید و ساده کننده اند اما توجه داشته باشید که به اندازه کافی درستی آنها برای شما اثبات شده باشد . بعضی از این فرمولها فقط در شرایط خاص جواب صحیح می دهند . پس سعی کنید تا آن جا که می توانید از فرمول های اصلی و یا فرمولهای ثانوی مطمئن استفاده کنید.

۵- همیشه ابتدا به راه حل های تشریحی مسلط شوید . یادتان باشد همیشه قبل از این که راه حل تستی حل یک مسئله را یاد بگیرید ، مطمئن شوید که به اندازه کافی به راه حل تشریحی آن مسلط شده اید . راه حل های تستی، در خیلی از موارد منجر به حل سریع تر تست می شوند اما در بعضی موارد در آزمون مجبور می شوید از راه حل تشریحی ، مسئله را حل نمایید سپس جواب را بیابید . مثلا در مواردی که مسئله با شرایط خاص مطرح می شود .

۶- گزینه های غلط راهمیشه  حذف کنید. باید تست های استاندارد و یا آزمون های سالهای گذشته را با اطلاعات کافی پاسخ دهید . در این صورت میتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن ، دو گزینه غلط را از میان پاسخ ها حذف کنید و در صورتی که نسبت به دو گزینه باقی مانده به یک نسبت تردید دارید ، اولین گزینه ای را که به هر دلیل صحیح تلقی می کنید ، به عنوان پاسخ انتخاب نمایید .

 

تکنیک های تست زدن در کنکور 97

همانطور که میدانید شیوه های تست زنی برای کنکور 97 یکی از مهارتهای لازم در دوران متوسطه دوم و به خصوص کنکور 97 است. تسلط بر تست زنی در موفقیت کنکور تاثیر غیر قابل انکاری دارد. بحث دربارهی مجموعه مهارتهایی که منجربه افزایش توانایی عملکرد تست زنی میشود، بخش چند بعدی خواهد بود. علیرغم گستردگی موضوع، سعی میکنیم به مواردی بپردازیم که ضروری تر هستند. قسمتی از توضیحات این مطلب عمومی است و برای کلیه  دانش آموزان متوسطه دوم و کنکوری در نظر گرفته شده است. قسمتی از توصیه ها هم خاصّ دروس به صورت جداگانه و تفکیکی است که بیشتر برای کنکوری ها نگارش شده است .

تکنیک های تست زنی قبولی در رشته پیراپزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیوه های تست زنی برای کنکور 97 می توانید با مشاوران سایت میهن مشاورتماس حاصل فرمایید.

شیوه های تست زنی برای آزمون سراسری ۹۷
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه شیوه های تست زنی برای آزمون سراسری ۹۷

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

صندلی پزشکی
خرید صندلی پزشکی ۹۷

خرید صندلی پزشکی 97 در این بخش برای شما توضیح داده خواهد شد. حتما بعد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =