نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
اعزام به خدمت لیسانس

تاریخ اعزام به خدمت لیسانس

تاریخ اعزام به خدمت لیسانس در سال 97 اعلام شده است. مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مدت خدمت مشمولان لیسانس یک ماه، فوق لیسانس 2 ماه، دکترا 3 ماه و فوق دکترا 4 ماه کاهش یافت. سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: پیشنهاداتی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص کاهش مدت زمان خدمت سربازی مشمولان لیسانس به بالا به مقام مظعم رهبری ارسال شد که با توجه به استقبال گسترده جوانان ذکور کشور برای انجام به موقع خدمت سربازی و تأمین مشمولین مورد نیاز کشور به تأیید رهبر رسید و تصویب شد. در دامه در رابطه با تاریخ اعزام به خدمت لیسانس در سال 97 و مدارک مورد نیاز صحبت می کنیم.

 

تاریخ اعزام به خدمت لیسانس در سال 97

کمالی در ادامه افزود: برای استفاده بهینه از تحقیقات و اختراعات، محققین و مخترعین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، مراکز تحقیقاتی در امر دفاع و امنیت اساس ضوابطی که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تهیه و ابلاغ می‌شود مدت خدمت محققین فوق لیسانس و بالاتر به ازای تحقیق یا اختراعی که در خصوص مسائل نیروهای مسلح ارائه نمایند دو ماه تا یکسال کسر شد.وی همچنین در مورد کاهش مدت زمان سربازی مشمولان لیسانس و بالاتر از لیسانس گفت: مدت مشمولین لیسانس یک ماه، فوق لیسانس دو ماه، دکترا سه ماه و فوق دکترا 4 ماه کسر شد.

وی همچنین در مورد بسیجیان فعال گفت: بسیجیانی که از سن 16 سال تمام عضو بسیج نیروی مقاومت سپاه پاسداران باشند و به طور منظم با آن نیرو همکاری داشته باشند هر سال خدمت آنان متناسب با میزان فعالیت معادل 45 روز تا 3 ماه جزء خدمت وظیفه عمومی آنان محسوب شده و حداکثر 9 ماه از خدمت دوره ضرورت آنها کسر خواهد شد.او همچنین ادامه داد: خدمت سربازی یکی از فرزندان جانبازانی که کمتر از 25 درصد جانبازی دارند به تناسب کسر خواهد شد. ولی در هر حال این مشمولان لازم است آموزش نظامی خود را طی کنند.قبلا طی مصوبه ای از سوی ستاد کل نیروهای مسلح یکی از فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر و دو فرزند از جانبازان 50درصد به بالا از دوره خدمت ضرورت معاف شدند.

اعزام به خدمت لیسانس 97

در ادامه اضافه کرد: همچنین در مورد افرادی که سابقه رزمندگی آنها کمتر از 30 ماه حضور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس باشد به تناسب از خدمت یکی از فرزندان آنها کسر خواهد شد اما در هر حال آموزش نظامی باید طی شود.ستاد کل نیروهای مسلح قبلا همچنین در مورد رزمندگانی که دارای 30 ماه سابقه جبهه بودند اعلام کرده بود که یک فرزند آنها و افرادی که 60 ماه سابقه جبهه داشتند دو فرزند آنها از خدمت دوره ضرورت معاف شدند.وی در مورد خانواده هایی که سه فرزند آنها خدمت سربازی را انجام داده باشند گفت: یکی از فرزندان خانواده‌هایی که سه فزرزند آنان خدمت دوره سربازی را انجام داده باشند معاف می‌شوند

هرفرد مرد ایرانی از اول ماهی که طی آن ماه به سن هجده سال تمام می رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی است

مثال: فردی که متولد 1378/04/15 باشد از تاریخ 1396/04/01 مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی خواهد بود.

مدارک مورد نیاز اعزام به خدمت لیسانس 97

  • تکمیل برگ وضعیت مشمولین، برگه شماره 1.
  • برگ معاینه اولیه و واکسیناسیون مشمولین، برگه شماره 2.
  • اصل و تصویر کارت ملی یا کارت موقت ملی مشمول.
  • اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه عکس دار مشمول.
  • اصل و تصویر گواهی آخرین مدرک تحصیلی که توسط مرجع صادرکننده یا دفتر ثبت اسناد برابر با اصل شده باشد.
  • یک قطعه عکس سیاه و سفید 4*3 تمام رخ مشمول (علاوه بر عکس های الصاقی به برگه ها).
  • مشمولانی که دارای گواهی کسر خدمت جبهه، جانبازی والدین و بسیج می باشند، می بایست گواهی مذکور را با مدارک خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) ارایه نمایند.

طول مدت خدمت سربازی و نظام وظیفه در سال 97

برای کسب اطلاعات بیشتردرمورد تاریخ اعزام به خدمت لیسانس 97 می توانید با مشاوران سایت میهن مشاور تماس حاصل فرمایید.

تاریخ اعزام به خدمت لیسانس
4.5 (90%) 2 votes

جهت مشاوره در زمینه تاریخ اعزام به خدمت لیسانس

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

سرباز معلم
اعزام به خدمت سرباز معلم سال ۹۷

چگونگی جذب و به‌کارگیری سرباز معلم پس از انجام مراحل اولیه و انجام مراودات اداری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =