نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
آزمون ادواری

آزمون ادواری چیست؟ + آزمون عملی و کتبی ادواری

آزمون ادواری چیست؟ شاید برایتان این سال پیش آمده باشد که آزمون ادواری چیست؟ در این مقاله سعی در تشریح این آزمون وشرایط آن داریم. آزمون کتبی و عملی ادواری فنی و حرفه ای به همراه برگزاری آزمون های پایان دوره آموزشی مراکز و واحدهای آموزش دهندی ادارات کل آموزش فنی وحرفه ای استان ها و به طورهمیشگی و ماهیانه انجام میشود.

آزمون ادواری چیست؟

 آزمون ادواری برای متقاضیانی که بدون شرکت در دوره های آموزشی کلاسیک تمایل به دریافت گواهینامه مهارت فنی وحرفه ای دارند، در طول سال متناسب با تعداد متقاضیان برنامه برگزاری آزمون همراه با سایر شرکت کنندگان آزمون، پیش بینی می گردد که به آن آزمون های ادواری گویند.

تعداد نوبت مجاز برای شرکت در آزمون ادواری

تعداد نوبت های مجاز برای شرکت در آزمون های ادواری به این ترتیب می باشد که متقاضیان بومی و یا ساکنین در هر استان با ارایه سندهای قانونی، امکان شرکت در آزمون های ادواری، حداکثر در دو نوبت حداکثر در یک سال آزمون ادواری هر حرفه شرکت نمایند و درصورتی که پس از دو نوبت شرکت در آزمون ادواری موفق به کسب حداقل نمره قبولی در آزمون نشوند، برای تکمیل مهارت لازم است به مراکز آموزش دولتی و یا غیر دولتی مراجعه کنند و بعد از طی نمودن دوره آموزشی مطابق استاندارد مهارت و حرفه مربوط، مطابق فرآیند تعیین شده، در آزمون اتمام دوره شرکت  کنند و درصورت موفقیت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای دریافت می کنند.

آزمون کتبی و عملی ادواری

به این نکته توجه کنید که شرکت کنندگان در آزمون های کتبی و عملی ادواری اگر دانش آموزان شاخه کاردانش باشند که به هر دلیل در آزمون پایان دوره های آموزشی مورد پذیرش و قبولی قرار نگرفته اند و به آموزش در دوره های بزرگسالان تحصیل نموده اند معمولا، کسری مهارت خود را به صورت خودآموز جبران خواهند نمود. زیرا یک بار دوره آموزشی را گذرانده اند ولی نمره قبولی را در آزمون کسب نکرده اند. افراد شاغل در بازار کار که متقاضی اخذ دیپلم کاردانش می باشند، افرادی که می خواهند در یکی از رشته های شاخه کاردانش در دبیرستان های بزرگسال ادامه تحصیل دهند. سایر افرادی که تمایل به دریافت گواهینامه مهارت آموزش فنی وحرفه ای سازمان دارند و مهارت خود را به صورت استاد، شاگردی و یا خودآموز کسب می نمایند.

آزمون کتبی ادواری

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که آزمون کتبی ادواری در همه ی حرفه ها به صورت آنلاین برگزار می شود. جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ادواری و یا مشاهده نتایج آزمون ادواری باید مرحله آزمونی با عنوان آنلاین را انتخاب کنند. برای اطلاع از حرفه هایی که در هر کدام از این مراحل مورد آزمون قرار می گیرد با فرا رسیدن زمان ثبت نام مرحله آزمونی مورد نظر، از بخش جستجوی حرفه در منوی ثبت نام اقدام به مشاهده حرفه های موجود برای ثبت نام در آن مرحله کنید .

  • در حال حاضر سه نوع آزمون در این سایت مورد ثبت نام قرار می گیرد
    ۱. آزمون ادواری
    ۲. آزمون اخذ پروانه صنعت ساختمان
    ۳. آزمون تفاهم نامه های صنایع دستی
    ۴. آزمون المپیاد

آزمون عملی ادواری

آزمون علمی ادواری بعد از قبولی در آزمون کتبی ممکن می باشد. بنابراین بعد از قبولی در آزمون کتبی می توانید در آزمون عملی شرکت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتردرمورد آزمون ادواری می توانید با مشاوران سایت میهن مشاورتماس حاصل فرمایید.

آزمون ادواری چیست؟ + آزمون عملی و کتبی ادواری
4.5 (90%) 2 votes

جهت مشاوره در زمینه آزمون ادواری چیست؟ + آزمون عملی و کتبی ادواری

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان ثبت نام آزمون ادواری
زمان ثبت نام آزمون ادواری

زمان ثبت نام آزمون ادواری در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =