نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
تک ماده در پیش دانشگاهی

تک ماده در پیش دانشگاهی ۹۷

تک ماده در پیش دانشگاهی 97 از جمله مسائلی است که برخی دانش آموزان با آن روبرو می شوند. قانون تک ماده و تبصره در پیش دانشگاهی 97- 98 از سوی مرکز سنجش وزارت کشور ، در رابطه با دانش آموزان این مقطع اعلام شد. توجه کنید دانش آموزانی که تمام دروس پیش دانشگاهی را قبول شده اند و فقط در یکی از دروس نمره قبولی  (نمره 10) کسب ننموده اند مجاز ند از این قانون استفاده کنند.

تک ماده در پیش دانشگاهی 97

تک ماده در پیش دانشگاهی 97 به این صورت که اگر درسی که نمره 7 به بالا کسب نموده اند (یعنی نمره 7 الی 9/75)، می توانند با استفاده از تک ماده – تبصره آن درس را پاس نمایند و نمره آن درس برای دانش آموز به عنوان نمره قبولی در نظر گرفته می شود.

چند تک ماده در پیش دانشگاهی

پیش دانشگاهی چند تک ماده دارد ما طبق آیین نامه اگر دانش آموزی هنگام فارغ التحصیلی در سال آخر, در چهار عنوان درسی نمره ۷ به بالا داشته باشد از نظر سیستمی شرایط فارغ التحصیلی را پیدا می کند, اما به این نکته توجه کنید  که از این چهار عنوان درس باید حداکثر دو درس نهایی و دو درس غیرنهایی باشد که می تواند مربوط به پایه دهم, یازدهم و یا دوازدهم باشد.

عباس سلطانیان با بیان اینکه مطابق تبصره ۲ ماده ۸۲ آیین نامه آموزش دوره دوم متوسطه، اگر دانش آموزی در امتحانات خردادماه نمره قبولی کسب نکند و نمره وی ۷ و یا بیشتر باشد، می تواند از شرایط تبصره استفاده کند.

وی افزود: بر اساس تبصره ۲ ماده ۸۲ آئین نامه آموزش دوره دوم متوسطه روزانه، این طرح فرصتی مناسب برای دانش آموزانی است که در ایام امتحانات بنا بر عللی چون بیماری شرایط مناسبی برای امتحان دادن نداشته و مطابق ضوابط برای آن ها تبصره صادر شده است.

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش توضیحات تاکید کرد: در پی استقرار نظام آموزشی جدید، در سال جاری پایه سوم دبیرستان در کشور نداریم و سال آینده پایه دوازدهم مستقر می شود. بر این اساس دانش آموزانی که سال آینده وارد پایه دوازدهم می شوند یا دانش آموزانی که در سیستم ما تا سال سوم را گذرانده اند و چند درس را قبول نشده اند، می توانند با استفاده از تبصره ۲ ماده ۸۲ فارغ التحصیل شوند.

قانون تک ماده در پیش دانشگاهی

سلطانیان تاکید کرد طبق آیین نامه اگر دانش آموزی هنگام فارغ التحصیلی در سال آخر، در چهار عنوان درسی نمره ۷ به بالا داشته باشد از نظر سیستمی شرایط فارغ التحصیلی را پیدا می کند، اما نکته اینجاست که از این چهار عنوان درس باید حداکثر دو درس نهایی و دو درس غیرنهایی باشد که می تواند مربوط به پایه دهم، یازدهم و یا دوازدهم باشد. البته امتحانات نهایی از سال آینده در پایه دوازدهم برگزار می شوند و آن دو درس نهایی حتما مربوط به سال دوازدهم است، اما دروس غیرنهایی می تواند از پایه دهم و یازدهم هم باقی مانده باشد. دانش آموز دارای این شرایط می تواند با قانون تک ماده فارغ التحصیل شود.

او به سوال اینکه اگر دانش آموزی نخواهد از تبصره استفاده کند و مایل باشد در امتحانات شهریور ماه شرکت کند و نمره اش را ارتقا دهد باید چه کند؟ پاسخ داد: در آیین نامه پیش بینی شده که ولی دانش آموز می تواند مراجعه کند و درخواست کتبی بدهد تا دانش آموز در امتحان شهریور شرکت کند.

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اگر نمره دانش آموز در شهریور بالاتر شد، جایگزین نمره قبلی می شود و دانش آموز از این گزینه استفاده می کند، اما اگر نمره اش پایین تر شد، همان نمره قبلی که در سیستم داشت برایش منظور می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتردرمورد تک ماده در پیش دانشگاهی 97- 98 با مشاوران سایت میهن مشاورتماس حاصل فرمایید.

تک ماده در پیش دانشگاهی ۹۷
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه تک ماده در پیش دانشگاهی ۹۷

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

برنامه امتحانات متوسطه دوره دوم خرداد 97
برنامه امتحانات متوسطه دوره دوم خرداد ۹۷

برنامه امتحانات متوسطه دوره دوم خرداد 97 در این بخش از سایت میهن مشاور خدمت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − چهار =