نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
برنامه امتحانات مدارس ابتدایی خرداد 97

برنامه امتحانات مدارس ابتدایی خرداد ۹۷

برنامه امتحانات مدارس ابتدایی خرداد 97 در این بخش از سایت میهن مشاور خدمت شما عزیزان ارائه می گردد.همانطور که مستحضرید امتحانات دانش آموزان دو دو نوبت بهمن و خرداد برگزار میشود در این مقاله قصد توضیح برنامه امتحانات مدارس ابتدایی خرداد 97 را داریم.

 

برنامه امتحانات مدارس ابتدایی خرداد 97

۱-حضور تمامی دانش آموزان راس ساعت ۸:۰۰ – ۱۲:۰۰ در مدرسه الزامی است.

۲-در ایام امتحانات جهت ایاب و ذهاب دانش آموزان سرویسی با مسئول سرویس هماهنگی لازم به عمل آورید.

 برنامه امتحانات مدارس ابتدایی خرداد 97 1

طبق روال هرساله در پایه ی ششم امتحانات نهایی سراسری برگزار میشود.

 

عدم برگزاری امتحانات نهایی در پایه ششم

عدم برگزاری امتحانات نهایی در پایه نهم

محمدرضا مجتهد؛ مدیرعامل موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو در نشست هم اندیشی درباره ارزشیابی آموزشی که به وسیله ی موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد ، با تاکید بر اینکه باید جهت ارزشیابی و سنجش آموزشی سمت و سوی علمی و تخصصی داشته باشد اعلام کرد: متاسفانه امروز یک نگاه کاسبکارانه و تجاری وجود دارد و اثرات سویی بر روند آموزش به جای گذاشته است. امید است با برگزاری نشست هایی از این دست، حرکت در خلاف جریان حاکم صورت گیرد و تقویت شود. اگر رقابتی هست باید بر سر این باشد که کدام موسسه ارزشیابی متنوع تر و استاندارد تری طراحی می کند و از خلاقیت بیشتری برخوردار است.

 وی در ادامه گفت به اینکه عیب‌های زیادی در ارزشیابی آموزشی فعلی وجود دارد گفت: فعلا کنکور امری اجتناب ناپذیر است اما اینکه موج آن به پایه ها و مقاطع تحصیلی پایین تر رسیده بسیار تاسف برانگیز است. در این میان یکی از بهترین راهها در کنار پژوهش های دانشگاهی این است که از تجربیات دیگر کشورها استفاده کنیم.

مجتهد بیان کرد که باید نگاه علمی به ارزشیابی در آموزش و پرورش بسیار مهجور است گفت: متاسفانه در مدارس و بین معلمان و خانواده های ما ذهنیت اشتباهی وجود دارد و تا اسم آزمون به میان می‌آید کنکور و المان‌های آن را درنظر می گیرند. گرفتار کنکور زدگی در جامعه هستیم. کنکور زدایی از مفهوم سنجش امری مشکل بوده و امید است شاهد تغییر این فرهنگ باشیم.

برگزاری آزمون نهایی در پایه ششم و نهم

عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش و پذیرش وزارت آموزش و پرورش هم در این نشست به ” راهکاری در سند تحول داریم که در آن بر ضرورت توجه به استانداردهای ملی در گذر از دوره ها تاکید شده است، دو راه وصل آزمون نهایی به آزمون ملی و سپردن ارزشیابی به مدارس برای آن دیده شده است، نظر شما درباره برگزاری آزمون جامع چیست؟ پاسخ داد: دو سال پیش اخبار به نقل از من درباره برگشت دوره ابتدایی به سیستم ارزیابی نمرهای منتشر شد که صحیح نبود و سوءاستفاده هایی از اظهارات بنده صورت گرفته بود.

او در ادامه اظهار داشت: در سند تحول آمده است که در گذر از دوره ابتدایی باید ارزیابی نتیجه محور باشد. البته با برگزاری آزمون جامع موافقتر از امتحانات نهایی هستیم. بسیاری از شاخص های سنجش کیفی اند. حدود ۲۰شاخص کمی داریم اما بخش عمده شاخص ها کیفی هستند و تنها در گذر از دوره های تحصیلی از طریق آزمون جامع می توانند ارزیابی شوند.

او به این نکته تاکید داشت که معتقد نیستم باید امتحان نهایی در انتهای پایه ششم و نهم برگزار شود گفت: امتحان نهایی در انتهای پایه دوازدهم هم همچنان محل بحث است و قرار است در شورای عالی آموزش و پرورش در این باره تصمیم گیری شود. هرچند ما تاکید میکنیم امتحان نهایی در پایان دوازدهم بگزار شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت هرپند که مدافع ازمون جامع برای گذر از دوره ها هستم امتحان نهایی نمی‌تواند نقش ازمون جامع را ایفا کند. امتحان نهایی از یک منبع مشخص است و توقعی از امتحان نهایی برای ارزیابی همه شاخص ها نداریم. امتحان نهایی نشان می‌دهد نسبت مشخصی از فرصت های آموزشی در کشور توزیع شده است یا خیر؟

عمادی درباره نحوه تعامل آموزش و پرورش با موسسات خصوصی نیز اعلام کرد: سیاست ما واگذاری امر به استانهاست. اگر موسسه ای خواست تعامل داشته باشد و به امر آموزش کمک کند تصمیم بر عهده شهرستان ها و خود مدارس است. هرچند هنوز فعالیت بخش خصوصی به رسمیت شناخته نشده و ممکن است برخی مدیران مدارس همکاری نکنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتردرمورد برنامه امتحانات مدارس ابتدایی خرداد 97 می توانید با مشاوران سایت میهن تماس حاصل فرمایید.

برنامه امتحانات مدارس ابتدایی خرداد ۹۷
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه برنامه امتحانات مدارس ابتدایی خرداد ۹۷

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

تک ماده در پیش دانشگاهی
تک ماده در پیش دانشگاهی ۹۷

تک ماده در پیش دانشگاهی 97 از جمله مسائلی است که برخی دانش آموزان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =