نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
مدیریت بازرگانی

رشته مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی چیست ؟اهداف این رشته چیست ؟واحدهای درسی و گرایش های آن چیست ؟آینده شغلی این رشته چیست ؟

اینها همه سوالاتی هستند که هنگامی که ما با یک عنوان تحصیلی رو به رو می شویم .در ذهن به وجود می آید پس تا انتهای این مطالب با ماباشید تا اطلاعات کاملی در مورد مدیریت بازرگانی  در اختیارتان قرار دهیم و شما پی خواهید برد که مدیریت بازرگانی چیست؟

مقدمه:

مدیریت بازرگانی از مهمترین بخش های مدیریت شرکت های تجاری است زمانی یک شرکت می تواند بین خود مشتریان و خریدارانش ارتباط تجاری خوبی برقرار کند که یک مدیر بازرگانی موفق داشته باشد . فردی که مدیریت بازرگانی یک بنگاه اقتصادی را به عهده می گیرد در جذب مشتریان و عرضه و معرفی صحیح و اصول محصول یا خدمات یک شرکت تلاش می کند و به طور طبیعی مدیر بازرگانی فردی است که نقش اساسی در سود و زیان شرکتها دارد . دوره کارشناسی مدیریت بازرگانی یکی از دوره های تحصیلی آموزش عالی است و هدف از تشکیل این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سازمانها، اداره ها، موسسه ها و شرکتهای دولتی و خصوصی در زمینه بازرگانی با وظایف و هدفهای گوناگون در سطوح کارشناسی می باشد.

مدیریت بازرگانی چیست ؟

رشته مدیریت بازرگانی یکی از رشته های آموزش عالی است . هدف آن تربیت و تفهیم نیروی انسانی متخصص در جهت ارتقای سطح اقتصادی و بازرگانی است . دانشجویان این رشته پس از پایان دوره تحصیلی خود مهارت های کافی جهت اداره ی نبض بازار از سود وزیان ها را فراخواهند گرفت . این رشته در واقع یکی از ارکان مهم شرکت ها و نهادهای تجاری است چرا که لازمه موفقیت داشتن مدیری با تدابیر مدیریتی و اقتصادی است . به این جهت که بتواند ارتباط بین مشتری و خریدار را به درستی برقرار کند . در واقع یک مدیر بازرگانی اصلی ترین نقش را در سود و زیان شرکت ها و نهادهای تجاری می تواند ایفا کند .آینده مدیریت بازرگانی نیز با توجه به توضیحات داده شده خوب پیش بینی می شود.

رشته مدیریت گرایش بازرگانی

هدف از این رشته عبارت است از : آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی ، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت ، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل ، ارزیابی راه حلهای مختلف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصممیمات متخذه .

طول دوره تحصیل رشته مدیریت بازرگانی

طول دوره کارشناسی مدیریت بازرگانی 4 سال و تمامی درسهای آن در مدت 8 نیمسال ارائه و برگزار می شود. طول هر نیمسال تحصیلی 17 هفته می باشد. در این دوره علاوه بر درسهای تئوری بر جنبه های کاربردی درسها تأکید ویژه ای شده است.

واحد های درسی و گرایش های مدیریت بازرگانی

 تعداد کل واحد های درسی این رشته ۱۳۳ واحد است .

این رشته دارای گرایش‌های مختلفی می باشد که عبارتند از : بازاریابی ، سیاستگذاری (استراتژیک) ، بازاریابی بین الملل ، تحول سازمان ی ، مالی ،بیمه، بازرگانی بین الملل و …

لیست دروس رشته مدیریت بازرگانی

در زیر شمای کلی تعداد واحدها را برای دروس عمومی و تخصصی مشاهده خواهید کرد .

  • دروس تخصصی ۳۶ واحد
  • دروس اصلی ۳۰ واحد
  • دروس پایه ۴۱ واحد
  • دروس اختیاری ۶ واحد
  • دروس عمومی ۲۰ واحد

ثبت نام کاردانی به کارشناسی

دانشگاه ها رشته مدیریت بازرگانی

این گرایش از قدیمی ترین گرایش های مدیریت است که کار خود را در سال 1333 به موجب عقد قرارداد بین دانشگاه تهران و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به منظور تربیت مدیران برای اداره سازمانهای دولتی و خصوصی ،در دانشکده حقوق دانشگاه تهران با همکاری گروهی از اساتید آمریکایی آغاز کرد، سپس این رشته در مقاطع و گرایش های مختلف و در دانشگاههای گوناگون کشور گسترش یافته و همینک در غالب دانشگاههای دولتی، آزاد و پیام نور ارائه می گردد.

بازار کار رشته مدیریت بازرگانی

فارغ التحصیلان این رشته به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی ، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند . انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند . علاوه بر این ، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ اهمیت زیادی برخوردار است ، مشغول بکار شوند .

رشته مدیریت بازرگانی
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه رشته مدیریت بازرگانی

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رشته نقاشی
معرفی رشته نقاشی

رشته نقاشی ابزار مطلوبی برای ترویج فرهنگ ملت هاست، رشته ای که سرشار از خلاقیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =