نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
شرایط ثبت نام تیزهوشان

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

شرایط ثبت نام تیزهوشان در سال 97 در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه می گردد، از این رو از آن دسته از متقاضیانی که خواهان آگاهی از نحوه این ثبت نام می باشند خواهشمندیم با ما همراه باشند. از ویژگی مدارس تیزهوشان و یا مدارس استعداد های درخشان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دانش آموزان از طریق آزمون قبول می‌شوند.
  • کادر اداری و آموزشی مدارسان تیزهوشان نیز گزینش می‌شوند.
  • مدارس تیزهوشان از لحاظ مالی خودکفا هستند. به عنوان مثال یکی از منابع درآمد آنها به وسیله ی حق الثبت می‌باشد.
  • ساعت درسی در مدارس تیزهوشان همانند سایر مدارس، سی ساعت در هفته است.
  • این مدارس در کنار آموزش، در انتشار کتاب‌های مکمل در درس هایی مانند ریاضیات، علوم، ادبیات و … فعالیت دارند.
  • در طول سال تحصیلی بصورت متمرکز کشوری، دو آزمون پیشرفت تحصیلی از دانش آموزان گرفته می‌شود.

 

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سال 97

از آنجایی که مدارس تیزهوشان کیفیت و امکانات آموزشی بالاتر و مجهزتری نسبت به سایر مدارس دارند، همین عامل سبب گشته تا خیلی از والدین راغب شوند تا فرزندان خود را برای ادامه تحصیل در این مراکز آموزشی آماده کنند و این حوزه بسیار مورد توجه والدین و دانش آموزان قرار بگیرد.

یکی از شرایط عمومی شرکت در آزمون تیزهوشان 97 تابعیت ایرانی می باشد؛ اما این به معنی نیست که فقط دانش آموزان ایرانی می توانند در این آزمون شرکت کنند و سایرین از آن محرومند، دانش آموزانی که تابعیت ایرانی هم ندارند می توانند با شرایط خاص در این آزمون ثبت نام و شرکت کنند. شرایط اختصاصی شرکت در آزمون تیزهوشان برای رده ششم به هفتم و نهم به دهم متفاوت می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان 97 می توانید با مشاوران سایت میهن مشاور از طریق تلفن با شماره 02170705003 تماس حاصل فرمایید.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم

1-داشتن تابعیت ایرانی از شرایط ثبت نام تیزهوشان 97 میباشد.

تبصره: ثبت نام اتباع تابع بخشنامه مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است.

2-کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس و یا کسب مقیاس خوب در حداکثر یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در نوبت دوم پاه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 96-97

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم

1-داشتن تابعیت ایرانی از شرایط ثبت نام تیزهوشان97 میباشد.

تبصره: ثبت نام اتباع تابع بخشنامه مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است.

2-داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 96-97

 تبصره :دانش آموزانی که در پایه هفتم و هشتم در مدارس تیزهوشان تحصیل کرده اند می توانند بدون آزمون وارد مدارس تیزهوشان شوند و همچنین بایستی معدلشان در دوسال بالای 17 باشد تا جز افراد واجد شرایط برای ثبت نام و ورود به مدارس تیزهوشان در سال 97 – 98 باشند.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان بدون آزمون

ورود بدون آزمون به مدارس تیزهوشان تنها مخصوص آزمون تیزهوشان نهم به دهم است. پس دانش آموزان پایه هفتم و هشتم متوسطه، که در مدارس تیزهوشان درس خوانده‌اند و معدل هر دو سال آنها بالای هفده شده باشد، می توانند که بدون ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98 و بدون آزمون وارد مدرسه تیزهوشان در پایه دهم شوند. به این توجه داشته باشید که این شرایط تنها برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم است.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان با آزمون

1-پذیرش در آزمون تیزهوشان و ورود به مدارس تیزهوشان فقط از بویسله ی شرکت در آزمون و نمره‌ای که دانش آموزان از آزمون کسب می‌کنند می‌باشد و معدل دانش آموزان و نیز سهمیه‌های روستایی، جانبازان و شاهد و … در نتیجه آزمون تاثیری ندارد.

2برای ظرفیت ثبت نام تیزهوشان توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام اینترنتی در سایت ثبت نام، برای ظرفیت تیزهوشان ششم به هفتم 97-98 و ظرفیت مدارس تیزهوشان نهم به دهم 97-98 اطلاع رسانی می‌شود.

3دانش آموزان داوطلب شرکت در آزمون تیزهوشان می‌بایست در زمان ثبت نام، با توجه به محل سکونت خود در سال 96-97، اقدام به انتخاب مدرسه نمایند. شما دانش آموزان مجازید حداکثر سه دبیرستان را در دوره اول یا دوم به تربیت اولویت انتخاب نمایید زیرا برخی شهرستان‌ها در دوره های اول و دوم تیزهوشان دارای چند دبیرستان تیزهوشان می‌باشند.

4متقاضیان در زمان ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 97-98 تنها می‌توانند یک رشته تحصیلی را انتخاب نمایند. در ضمن پذیرش نهایی مدارس دوره دوم متوسطه برای رشته‌های : ریاضی و فیزیک – علوم تجربی و علوم انسانی، بستگی به کسب شرایط احراز رشته بر اساس آیین نامه هدایت تحصیلی دانش آموز می‌باشد.

5در دوره دوم متوسطه، دانش آموزان در سال اول تحصیلی مجاز به تغییر رشته نخواهند بود و در سال‌های بعد مجاز به تغییر رشته هستند اما ضروری است که حداقل امتیاز قبولی در رشته مورد نظر خود را در آزمون ورودی دبیرستان کسب کنند.

سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان

تاریخ ثبت نام تیزهوشان سال ۹۷

برای کسب اطلاعات بیشتردر مورد شرایط ثبت نام تیزهوشان 97 و آگاهی از نحوه ثبت نام می توانید با مشاوران سایت میهن مشاور تماس حاصل فرمایید.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان دریافت کارت ورود به جلسه تیزهوشان
زمان دریافت کارت ورود به جلسه تیزهوشان

دریافت کارت ورود به جلسه تیزهوشان 97 در این بخش از سایت میهن مشاور ارئه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − یک =