نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
محرومیت در کنکور سراسری

رفع محرومیت در کنکور ۹۷

شرایط رفع محرومیت در کنکور سراسری 97 تحت تاثیر یک سری از عوامل ایجاد می گردد و ما امروز در این مقاله از سایت میهن مشاور قصد داریم تا این عوامل را بررسی نماییم. به نظر شما چه کسانی شامل شرایط رفع محرومیت در کنکور سراسری می شوند؟ با ما همراه شوید تا به بررسی این موضوع مهم بپردازیم.

دلایل محرومیت از کنکور سراسری 97

دلایل محرومیت از کنکور سراسری 97 تحت تاثیر عوامل مختلفی ایجاد می شود که در ذیل به چند نمونه از آن اشاره شده است:

1)آن گروه از متقاضیانی که از کنکور 96 در دانشگاه های سراسری و روزانه قبول شده اند و در این دانشگاه به تحصیل پرداخته اند و از امکانات دولتی فقط یکبار استفاده کرده اند و یا در صورت قبولی نهایی از حضور در دانشگاه منصرف شده اند و دوباره قصد دارند که در دانشگاهی دیگر ودر همان مقطع ثبت نام و تحصیل کنند نمی توانند دوباره در رشته های دانشگاه های روزانه تحصیل کنند. 

پس به این موضوع توجه داشته باشید تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسری ملاک نیست، حتی تعداد دفعات مجاز شدن در دوره های روزانه هم مورد نظر نیست، بلکه منظور از این محرومیت متقاضیانی هستند که دو بار در دوره های روزانه انتخاب رشته کرده در یک رشته محل روزانه پذیرفته شده نهایی شده اند، جدا از اینکه ثبت نام کرده یا نکردند.

2) دانشجویان دوره روزانه در تمامی مقاطع تحصیلی

3) فارغ التحصیلان رشته های پزشکی که مشمول طرح نیروی انسانی اجباری می باشند.

4) داشتن منع نظام وظیفه برای آقایان

بنابراین در صورتی که شامل افرادی می شوید که در بالا ذکر شده ثبت نام شما در کنکور سراسری 97 و قبولی در دانشگاه های روزانه منع خواهد شد، اما محرومیت در کنکور سراسری به جز در مواری خاص این امکان وجود دارد که رفع محرومیت شوند که در ادامه شرایط رفع محرومیت از کنکور سراسری 97 را در برخی موارد به شما توضیح خواهیم داد.

دلایل محرومیت از کنکور سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلایل محرومیت از کنکور سراسری 97 و شرایط رفع محرومیت از کنکور سراسری 97می توانید با مشاوران سایت میهن مشاور از طریق تلفن 02170705003 تماس بگیرید

 

شرایط رفع محرومیت در کنکور سراسری

شرایط رفع محرومیت از کنکور سراسری برای متقاضیانی که قبلا در کنکور سال های قبل شرکت کرده اند و در رشته ای در دانشگاه دولتی روزانه قبول شده اند این گونه خواهد بود که در صورت استفاده یا عدم استفاده از امکانات دولتی در صورت قبولی نهایی در دانشگاه های روزانه این امکان وجود ندارد که در رشته های روزانه شرکت کنند.بنابراین متقاضیانی که قبلاً با استفاده از امکانات دولتی (آموزش رایگان) تحصیلات خود را در رشته ای به پایان رسانیده اند، در همان مقطع قبولی قبلی و در همان دوره (روزانه) امکان پذیر نیست. اما این داوطلبان می توانند در کنکور سراسری  در کلیه رشته های دانشگاه آزاد شرکت کنند. 

شرایط ثبت نام در آزمون برای دانشجویان شبانه، مجازی، بین الملل و پیام نور بدون انصراف

این گروه از داوطلبان بدون انصراف از رشته در حال تحصیل خود در دوره های نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و بین المللی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی می توانند در کنکور سراسری 97 ثبت نام و شرکت کنند. اگردر رشته ی مورد نظر خود قبول شدند، قبل از ثبت نام در رشته جدید، باید از رشته قبلی خود به طور کلی انصراف بدهند و گواهی مربوط را به مؤسسه ذیربط ارائه کنند. این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.

رفع محرومیت از داوطلبان مشمول نظام وظیفه 

همچنین آن گروه از دانشجویانی که مشمول خدمت نظام وظیفه شده اند رفع محرومیت از کنکور سراسری برای آنها فقط در یک حالت ممکن است آن هم برای داوطلبانی که قبلا در مقطع کاردانی، کارشناسی یا دکتری عمومی تحصیل نداشته اند و وارد غیبت نشده اند، اما قبل از اعلام نتایج نهایی کنکور 97 مشمول نظام وظیفه می شوند . این متقاضیان باید برای رفع محرومیت از کنکور سراسری 97 حتما در زمان تعیین شده دفترچه اعزام به خدمت را تکمیل کرده و همزمان در کنکور و انتخاب رشته 97 شرکت کنند ، درصورت قبولی در دانشگاه می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شده و از خدمت ترخیص شوند .

در صورت عدم رفع محرومیت چه اتفاقی می افتد؟

بعد مطالعه مطالب بالا در صورتی که محرومیت های گفته شده شامل حالتان می شود و بدون رفع محرومیت در کنکور 97 نمایید اقدام به ثبت نام کنید در صورت پذیرش نهایی در کنکور 97  از ادامه تحصیل و قبولی شما جلوگیری میشود. حتی اگر بهترین شرایط قبولی را داشته باشید باز هم از ادامه تحصیل محروم میشوید. بنابراین برای اطلاع از نحوه رفع محرومیت کنکور سراسری 97 می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاوران بپرسید.

ثبت نام جاماندگان کنکور

شما عزیزان می توانید برای اطلاع دقیق از دلایل محرومیت از کنکور سراسری و هم چنین شرایط رفع محرومیت از کنکور دکتری همه دانشگاه ها از مشاورین مجرب میهن مشاور کمک بگیرید. همچنین می توانید نسبت به شرایط ثبت نام دانشگاه های مختلف در سایت میهن مشاور آگاهی پیدا کنید.

رفع محرومیت در کنکور ۹۷
4.5 (90%) 2 votes

جهت مشاوره در زمینه رفع محرومیت در کنکور ۹۷

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

صندلی پزشکی
خرید صندلی پزشکی ۹۷

خرید صندلی پزشکی 97 در این بخش برای شما توضیح داده خواهد شد. حتما بعد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =