نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی 97 در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه می گردد. شرایط ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون در دانشگاه‌های سراسری به شرح زیر میباشد:

  • اگر داوطلبی در کنکور شرکت کرده باشد و مجاز به انتخاب رشته نشده باشد
  • اگر داوطلبی در جلسه آزمون غایب باشد

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی 97

فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی به صورت پذیرش با اعمال سوابق تحصیلی میباشد و اگر کد رشته محل‌هایی که نمره آزمون در آن تأثیر دارد، امکان انتخاب رشته اینترنتی از وی گرفته می‌شود؛ اما اگر متاقضی در کنکور ثبت‌نام نکرده باشد و داوطلب پذیرش بدون آزمون است، ابتدا باید با پرداخت هزینه مربوطه برای هر یک از گروه‌های آزمایشی برای ثبت‌نام خود اقدام کند. داوطلب باید با تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نامی، نسبت به درج کد رشته محل‌های انتخابی بر اساس اولویت و علاقه‌مندی در فرم انتخاب رشته اقدام کند و شماره پرونده ۷ رقمی و شماره‌سریال ۱۶ رقمی را از سیستم دریافت نماید.

اگر شما در کنکور ثبت‌نام کرده باشید اما در جلسه آزمون غایب بودید یا مجاز به انتخاب رشته نشده اید، نیازی نیست که دوباره ثبت نام کنید و می‌توانید بدون ثبت‌نام، انتخاب رشته کنید. بجز اینکه شما در انتخاب رشته در گروه یا گروه‌های آزمایشی علاوه بر گروه آزمایشی ثبت نامی خود، بخواهید انتخاب رشته کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه دولتی

قابل توجه داوطلبان بدون کنکور 97 داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده باشند و متقاضی پذیرش بدون کنکور هستند ابتدا باید هزینه مربوط برای هر یک از گروه‌های آزمایشی به مبلغ ۱۸ هزار تومان را پرداخت و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند و با تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نامی نسبت به درج کد رشته محل‌های انتخابی بر اساس اولویت و علاقه‌مندی در فرم انتخاب رشته اقدام و در پایان شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی خود را از سیستم دریافت کنند.

متقاضی گرامی توجه کنید که نحوه ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلیبه این صورت است که هر داوطلب می‌تواند متقاضی یک گروه آزمایشی اصلی و دو گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی باشد.

کلیه داوطلبان باید اطلاعات درج شده در کارت اعتباری ثبت‌نام شامل: شماره‌سریال ثبت‌نام و رمز ورود را برای انجام امور بعدی به‌دقت نگه‌داری کنند. پس از تکمیل فرم اینترنتی تقاضانامه ثبت‌نام،‌ انتخاب رشته کد پیگیری ۱۶ رقمی خود را به خاطر بسپارند.

چنانچه پس از پایان مراحل ثبت‌نام و انتخاب رشته و دریافت شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی ثبت‌نام و انتخاب رشته متوجه اشتباه در اطلاعات ثبت‌نامی خود شدید، می‌بایست از انجام ثبت‌نام و انتخاب رشته جدید یا مکاتبه با سازمان سنجش خودداری کرده و با مراجعه به بخش ویرایش اطلاعات در سایت و در محدوده زمانی ثبت‌نام و انتخاب رشته از ۲۳ تا ۲۸ مرداد نسبت به تصحیح آن اقدام کنید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی

 همانطور که می دانید دانشگاه های متعددی در رشته ها و مقاطع مختلف اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور می نمایند که به شرح آن خواهیم پرداخت.

دانلود لیست رشته های بدون کنکور رشته ریاضی

دانلود لیست رشته های بدون کنکور رشته تجربی

دانلود لیست رشته های بدون کنکور رشته انسانی

دانلود لیست رشته های بدون کنکور رشته هنر

دانلود لیست رشته های بدون کنکور رشته زبان

شما عزیزان می توانید برای اطلاع دقیق از ثبت نام در دانشگاه دولتی و سایر دانشگاه ها از مشاورین مجرب میهن مشاور کمک بگیرید. همچنین می توانید نسبت به هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه دولتی و اطلاع از لیست رشته های با کنکور و بدون کنکور این دانشگاه در سایت میهن مشاور آگاهی پیدا کنید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی
5 (100%) 2 votes

جهت مشاوره در زمینه لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 19 =