نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
هزینه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی

هزینه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی

 هزینه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی در سال 97 برای دانشجویانی که خواستار انصراف از دانشگاه علمی کاربردی هستند در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه شده است، لازم است این دانشجویان در رابطه با چگونگی انصراف از دانشگاه علمی کاربردی و قوانین و ضوابط انصراف اطلاعات کاملی داشته باشند. مقوله جریمه انصراف از دانشگاه یکی از مباحثی است که برای دانشجویانی که تصمیم به انصراف از تحصیل دارند همواره پر از ابهام هست.

اطلاع دقیق از ضوابط و شرایط  هزینه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی و جریمه ی انصراف از دانشگاه های مختلف برای دانشجویانی که تصمیم انصراف از دانشگاه را دارند بسیار پر اهمیت می باشد. جریمه انصراف از دانشگاه های مختلف به دو گزینه بستگی دارد که عبارتند از دانشگاه تحصیل دانشجو و دانشگاهی که بعد از انصراف قصد ادامه تحصیل در آن را خواهد داشت. 

هزینه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی 97

شهریه دانشگاه علمی کاربردی

شهریه دانشگاه علمی کاربردی از طریق هیات امنا تعیین می گردد، همانطور که مستحضرید از شرایط تحصیل در دانشگاه های غیر رایگان، پرداخت شهریه  است و دانشجو می بایست نسبت به پرداخت شهریه دانشگاه در سال تحصیلی اقدام کند. شهریه در دانشگاه ها شامل دو بخش است: شهریه ثابت و شهریه متغییر که مجموع این دو شهریه مبلغی می باشد که دانشجو باید تحت عنوان شهریه در هر نیمسال تحصیلی پرداخت نماید.

شهریه ثابت: یک هزینه ثابت در هر نمیسال تحصیلی می باشد و بابت تحصیل در یک نیمسال تحصیلی اخذ می گیر و ارتباطی با واحد های اخذ شده دانشجو ندارد.

شهریه متغیر: میزان شهریه متغییر است می باشد و بستگی به تعداد واحدهای اخذ شده در هر نیمسال تحصیلی دارد.

مبلغ قابل پرداخت شهریه ثابت و متغیر در هر سال تحصیلی، به وسیله هیات امنای دانشگاه و با توجه به تورم سالانه نشخص می شود. اطلاع رسانی در رابطه با تغییر در میزان شهریه دانشگاه ها در سال تحصیلی 97، از جمله اقداماتی است که در سایت میهن مشاور ارائه می گردد. همه تغییرات از طریق همین مقاله به حضور شما اعلام می شود، در ضمن می توانید با کارشناسان میهن مشاور در همین رابطه  تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه علمی کاربردی، هزینه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی و هزینه های تحصیل در این دانشگاه می توانید با مشاوران سایت میهن مشاور از طریق تلفن 02170705003 تماس بگیرید

جریمه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی

جریمه انصراف از دانشگاه در دانشگاه های مختلف متفاوت میباشد و بستگی به قوانین دانشگاه دارد. جریمه انصراف از دانشگاه به دو پارامتر مهم بستگی دارد که عبارتند از دلیل انصراف و زمان انصراف.

حالت اول) انصراف از دانشگاه دولتی روزانه و اقدام به تحصیل در دانشگاه دولتی روزانه دیگر

در این حالت با توجه به ضوابط دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستید یک مبلغ تحت عنوان جریمه انصراف از دانشگاه از شما گرفته میشود.

حالت دوم) انصراف از دانشگاه های شبانه ، غیر انتفاعی و پیام نور

جریمه انصراف از این دانشگاه ها به میزان 1.5 برابر شهریه ثابت می باشد.

حالت سوم) انصراف از دانشگاه آزاد

جریمه انصراف از دانشگاه آزاد هم مثل انصراف از دانشگاه های شبانه ، پیام نور و غیر انتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت در نظر گرفته میشود. اما برای آن دسته از متقاضیانی که از دانشگاه آزاد انصراف داده اند اما تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد دیگری را دارند جریمه انصراف از دانشگاه در نظر گرفته نمی شود.

جریمه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی

ماده 35:

ترک تحصیل بدون کسب اجازه ازدانشگاه محل تحصیل  خود، انصراف از تحصیل محسوب می شودودانشجوی انصرافی ازتحصیل ،حق ندارد ادامه تحصیل دهد.

تبصره :

درمواردخاصی ،که دانشجوی انصرافی ترک تحصیل خود را موجه می داند، باید دلایل انصراف راحداقل یک ماه قبل از پایان همان نیمسال به دانشگاه تحویل دهد.درصورت تائید موجه بودن ترک تحصیل توسط دانشگاه ، آن نیمسال جزو مرخصی تحصیلی دانشجو محسوب می شود.

ماده 36:

متقاضی ای که بخواهد ازتحصیل انصراف دهد،بایددرخواست انصراف خودرا شخصا به اداره آموزش دانشگاه ارایه نماید.این دانشجو میتواند فقط برای یک باردرفاصله یک ماه ازتاریخ درخواست انصراف،تقاضای خودراپس بگیرد.بعد از به اتمام رسیدن این مهلت ،حکم انصراف ازتحصیل وی صادرمی شودودانشجو پس ازآن ،حق ادامه تحصیل درآن دوره راندارد.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع دقیق از هزینه های انصراف از تحصیل دانشگاه علمی کاربردی و سایر دانشگاه ها از مشاورین مجرب میهن مشاور کمک بگیرید. همچنین می توانید نسبت به سایر هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه علمی کاربردی در سایت میهن مشاور آگاهی پیدا کنید.

هزینه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه هزینه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دانشگاه جامع علمی کاربردی
لیست رشته ها بدون کنکور علمی کاربردی

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 97 در این بخش از سایت میهن …

4 دیدگاه

  1. سلام انصراف از علمی کاربردی جریمه نداره؟

    • میهن مشاور

      سلام ، بله ، یک و نیم برابر هزینه شهریه ؛ از شما هزینه انصراف گرفته میشه

  2. سلام یک و نیم برابر کدوم شهریه ثابت؟ متغیر؟ یا کلش؟

  3. محمدرضا

    سلام من در دوره تکمیل ظرفبت مهر 97 ثبت نام کرده ام و هنوز وضعیت ثبت نامم مشخص نیست آیا میتوانم انصراف دهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − ده =