نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
انصراف از دانشگاه آزاد

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در سال 97 برای تمامی دانشجویانی که خواستار انصراف از تحصیل هستند در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه شده است و این هزینه بسته به مقطع های گوناگون متفاوت است. دراین رابطه انصراف از دانشگاه بسیار وسیع است و مباحث مختلفی مثل دلیل انصراف ، نحوه ی انصراف ، زمان انصراف و… را شامل می گردد که برای هر کدام از این مبحث ها توضیح میدهیم.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد همانند دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور یک و نیم برابر شهریه ثابت محاسبه می گردد.

 متقاضیان برای انصراف از دانشگاه باید شرایط و مقرراتی را رعایت کنند که این شرایط دردانشگاه های مختلف متفاوت است به دلیل این که مطالب و آئین نامه های مرتبط با هزینه انصراف از دانشگاه آزاد خیلی مهم بوده و دسترسی به آن دشوار است ما به نکات مهم و مقررات انصراف از دانشگاه می پردازیم.

 در ادامه با ما همراه باشید تا به زمان پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ، انصراف از دانشگاههای مختلف و ….بپردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه آزاد و هزینه های تحصیل در این دانشگاه می توانید با مشاوران سایت میهن مشاور از طریق تلفن 02170705003 تماس بگیرید

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد از طریق هیات امنا تعیین می گردد، همانطور که مستحضرید از شرایط تحصیل در دانشگاه های غیر رایگان، پرداخت شهریه  است و دانشجو می بایست نسبت به پرداخت شهریه دانشگاه در سال تحصیلی اقدام کند. شهریه در دانشگاه ها شامل دو بخش است: شهریه ثابت و شهریه متغییر که مجموع این دو شهریه مبلغی می باشد که دانشجو باید تحت عنوان شهریه در هر نیمسال تحصیلی پرداخت نماید.

شهریه ثابت: یک هزینه ثابت در هر نمیسال تحصیلی می باشد و بابت تحصیل در یک نیمسال تحصیلی اخذ می گیر و ارتباطی با واحد های اخذ شده دانشجو ندارد.

شهریه متغیر: میزان شهریه متغییر است می باشد و بستگی به تعداد واحدهای اخذ شده در هر نیمسال تحصیلی دارد.

مبلغ قابل پرداخت شهریه ثابت و متغیر در هر سال تحصیلی، به وسیله هیات امنای دانشگاه و با توجه به تورم سالانه نشخص می شود. اطلاع رسانی در رابطه با تغییر در میزان شهریه دانشگاه ها در سال تحصیلی 97، از جمله اقداماتی است که در سایت میهن مشاور ارائه می گردد. همه تغییرات از طریق همین مقاله به حضور شما اعلام می شود، در ضمن می توانید با کارشناسان میهن مشاور در همین رابطه  تماس حاصل فرمایید.

 هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

در ابتدا باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که اگر  قصد انصراف از دانشگا آزاد را دارید و می خواهید در دانشگاه آزاد شهر دیگری ادامه تحصیل دهید.هیچ مبلغی را به عنوان پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه آزاد پرداخت نمیکنید.  در سال 96 با تصمیم گیری و ابلاغ بیانیه ای از طرف رئیس دانشگاه آزاد هزینه انصراف از دانشگاه آزاد برای مقاطع مختلف به صورت متفاوت محاسبه می شود که در ادامه به آن پرداختیم:

توجه کنید که هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در مقطع  کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته به صورت زیر است:

  • (تعداد نیمسال های ثبت نام شده-۴) * (نصف شهریه پایه)
  • هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته به صورت زیر است:
  • (تعداد نیم سال های ثبت نام شده -۸) * (نصف شهریه پایه)

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در مقطع دکتری حرفه ای به صورت زیر است:

  • (همه ی شهریه پایه نیم سال های تحصیلی باقی مانده)

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در مقطع  دکتری تخصصی به صورت زیر است:

  • (تعداد نیم سال های ثبت نام شده -۷) * (نصف شهریه پایه)

دانشجویانی که اخراج شده اند باید توجه داشته باشند اخراج در حکم جریمه آنان تلقی می گردد و از پرداخت هزینه انصراف معاف می شوند.

هزینه انصراف از دانشگاه علمی کاربردی

شما عزیزان می توانید برای اطلاع دقیق از هزینه های انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها از مشاورین مجرب میهن مشاور کمک بگیرید. همچنین می توانید نسبت به سایر هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه آزاد در سایت میهن مشاور آگاهی پیدا کنید.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد
5 (100%) 2 votes

جهت مشاوره در زمینه هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

شهریه دانشگاه آزاد
میزان شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد از طریق هیات امنا تعیین می گردد، همانطور که مستحضرید از شرایط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهار =