نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
انصراف از دانشگاه دولتی

هزینه انصراف از دانشگاه دولتی

 هزینه انصراف از دانشگاه دولتی در سال 97 برای دانشجویانی که خواستار انصراف از دانشگاه دولتی هستند در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه شده است،از این رو لازم است این دانشجویان در رابطه با چگونگی انصراف از دانشگاه دولتی و قوانین و ضوابط انصراف اطلاعات کاملی داشته باشند. با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در این زمینه کسب نمایید.

قوانین انصراف از دانشگاه دولتی 97

در رابطه با چگونگی، قوانین و ضوابط انصراف از دانشگاه دولتی و کنکور مجدد باید این نکته را بدانیم که انصراف اجباری از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری سال بعد مخصوص دانشجویان دانشگاه دولتی می باشد.

 ضوابط انصراف از دانشگاه دولتی 97

دانشجویان دوره روزانه در هر دوره ای، برای ثبت نام در کنکور سراسری سال بعد از قبولی در دانشگاه روزانه، حتما باید حتما تا بهمن امسال فرم شماره 3 انصراف از تحصیل را به دانشگاه تحویل داده باشند.

فرم شماره 3 بوسیله ی دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری باید کامل شود، با این تفاوت که فرم انصراف را در مقطع کارشناسی تا 30 بهمن می توان تحویل داد ولی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فرم را  میتوانند تا تاریخ 10 دی ماه به دانشگاه تحویل دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه دولتی،  هزینه انصراف از دانشگاه دولتی و هزینه های تحصیل در این دانشگاه می توانید با مشاوران سایت میهن مشاور از طریق تلفن 02170705003 تماس بگیرید

دانشجویان دولتی روزانه، شبانه، پردیس که قصد دارند در دانشگاه آزاد تحصیل کنند، نیازی نیست انصراف کنند و می توانند تا زمان اعلام نتیجه کنکور دانشگاه آزاد برای انصراف اقدام کنند و بعد از قبولی قطعی در دانشگاه جدید، میتوانند از رشته و یا دانشگاه قبلی انصراف دهند.

توجه داشته باشید که اگر ماییل به تحصیل در دانشگاه غیر روزانه هستید و می خواهید در کنکور سال بعد نیز شرکت کنید نیازی به انصراف از دانشگاه فعلی ندارید.

برای ثبت نام در کنکور سراسری، لازم است تا پایان وقت اداری  در روز 1 اسفند میتوانید از تحصیل انصراف دهید، این اجبار برای دانشجویان دوره روزانه می باشد و در غیر این صورت اگر که انصراف انجام نشود به عنوان تخلف محسوب می شود.

هزینه انصراف از دانشگاه دولتی

شهریه دانشگاه های دولتی

شهریه دانشگاه های دولتی از طریق هیات امنا تعیین می گردد، همانطور که مستحضرید از شرایط تحصیل در دانشگاه های غیر رایگان، پرداخت شهریه  است و دانشجو می بایست نسبت به پرداخت شهریه دانشگاه در سال تحصیلی اقدام کند. شهریه در دانشگاه ها شامل دو بخش است: شهریه ثابت و شهریه متغییر که مجموع این دو شهریه مبلغی می باشد که دانشجو باید تحت عنوان شهریه در هر نیمسال تحصیلی پرداخت نماید.

شهریه ثابت: یک هزینه ثابت در هر نمیسال تحصیلی می باشد و بابت تحصیل در یک نیمسال تحصیلی اخذ می گیر و ارتباطی با واحد های اخذ شده دانشجو ندارد.

شهریه متغیر: میزان شهریه متغییر است می باشد و بستگی به تعداد واحدهای اخذ شده در هر نیمسال تحصیلی دارد.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

مبلغ قابل پرداخت شهریه ثابت و متغیر در هر سال تحصیلی، به وسیله هیات امنای دانشگاه و با توجه به تورم سالانه نشخص می شود. اطلاع رسانی در رابطه با تغییر در میزان شهریه دانشگاه ها در سال تحصیلی 97، از جمله اقداماتی است که در سایت میهن مشاور ارائه می گردد. همه تغییرات از طریق همین مقاله به حضور شما اعلام می شود، در ضمن می توانید با کارشناسان میهن مشاور در همین رابطه  تماس حاصل فرمایید.

پرداخت جریمه و هزینه انصراف از دانشگاه دولتی 97

در مورد پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه دولتی،به این توجه داشته باشید که، اگر  که دانشجویان دوره روزانه بعد از قطعی کردن انصراف از دانشگاه روزانه، در یک دانشگاه روزانه دیگر اقدام به ثبت نام کنند، باید خسارت انصراف از دانشگاه دولتی و روزانه را بپردازند.

دانشجویان دانشگاه آزاد نیز  که میخواهند در دانشگاه آزاد واحد دیگری تحصیل کنند بعد از انصراف قطعی، در دانشگاه جدید ادامه تحصیل می دهند و نیازی به پرداخت هیچ خسارتی نخواهند داشت.

دانشجویان دانشگاه شبانه، آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور و آزاد  برای انصراف و رفتن به دانشگاهی دیگر باید یک و نیم برابر شهریه ثابت را بپردازند.

برای انصراف از دانشگاه پردیس خود گردان، قبل از ثبت نام در دانشگاه پردیس خودگردان باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای انصراف باید هزینه ی  بسیار سنگینی را بپردازید چون هزینه جریمه انصراف از دانشگاه پردیس خودگردان برابر با شهریه ثابت تمام ترم های باقی مانده می باشد و شهریه این دانشگاه نیز بسیار بالا می باشد.

دانشجویانی که در انتخاب رشته دوره روزانه پذیرفته شده اند مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری دانشگاه روزانه نمی باشند.

هزینه انصراف از دانشگاه پیام نور

شما عزیزان می توانید برای اطلاع دقیق از هزینه های انصراف از تحصیل دانشگاه دولتی و سایر دانشگاه ها از مشاورین مجرب میهن مشاور کمک بگیرید. همچنین می توانید نسبت به سایر هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه دولتی در سایت میهن مشاور آگاهی پیدا کنید.

هزینه انصراف از دانشگاه دولتی
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه هزینه انصراف از دانشگاه دولتی

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =