نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
انتخاب رشته کنکور

نکات مهم انتخاب رشته کنکور

داشتن اطلاعاتی از کارنامه کنکور سراسری و درک صحیحی از تعابیر به کار رفته در آن می تواند به شما برای انجام انتخاب رشته ای صحیح و با شانس قبولی بالا کمک نماید . آنچه از کارنامه کنکور برای انتخاب رشته کنکور سراسری اهمیت دارد ، رتبه در سهمیه و رتبه کشوری می باشد و در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز یا همان نمره کل آزمون معیار انتخاب رشته می باشد . بنابراین هرداوطلب با داشتن اطلاعات کافی از رتبه در سهمیه و رتبه قبولی و تراز موثر می تواند با دید بهتری نسبت به انتخاب رشته اقدام نماید .

آشنایی با کارنامه کنکور سراسری 97

انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری 97 و آزاد چند سالی است که با یکدیگر ادغام شده یا بهتر است بگوییم کنکور دانشگاه های آزاد و سراسری چند سالی است که با هم ادغام شده اند و این موضوع شانس دیگری به داوطلبان کنکور سراسری میدهد تا بتوانند دوباره برای رشته مورد علاقه خود شانس خود را امتحان کنند.

انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری 97 با توجه به این که دانشگاه آزاد در اکثر رشته های خود در بیشتر واحدها اقدام به جذب بدون کنکور دانشجو می کند هنوز هم جذابیت زیادی برای داوطبان دارد.بیشتر جذابیت آن نیز برای آن دسته از داوطلبان رشته های تجربی است کهرشته های مورد علاقه شان جزو رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیست.

شیوه انتخاب رشته کنکور 97

انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری 97 به طور جدا از دانشگاه های آزاد انجام می شود و به داوطلبان توصیه می شود که حتما با در نظر گرفتن جوانب و رتبه های قبولی  و نکات کلیدی انتخاب رشته کنکور سال های گذشته اقدام به انتخاب رشته کنند و بهتر است که قبل از آن با یک مشاور خوب مشورت کنند برای این منظور داوطلبان میتوانند با مشاوران انتخاب رشته مشاور گروپ مشورت کنند.

زمان انتخاب رشته کنکور 97

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری 97

سوالی که برای خیلی از داوطلبان ثبت نام کنکور 97 در زمان انتخاب رشته ایجاد می شود ، سهمیه ها و میزان تاثیر آنها می باشد . همه داوطلبان کنکور سراسری ، مشمول یکی از سهمیه های مناطق ، ایثارگران ، بهیاران ، رزمندگان و … می شوند و امکان استفاده همزمان از دو سهمیه در کنکور سراسری وجود ندارد . اکثر متقاضیان کنکور 97 مشمول سهمیه مناطق یعنی یکی از سهمیه های منطقه یک ، منطقه دو و یا منطقه سه می شوند که هرکدام از این سهمیه ها تاثیر مجزایی در نتیجه آزمون داوطلبان دارد .

تاثیر سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری 97

در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با اصطلاحی به نام بومی گزینی مواجه هستید که در ستون مقابل برخی رشته ها نوع گزینش آن قطبی ، استانی ، ناحیه ای و یا کشوری درج شده است . بومی گزینی در واقع به این معناست که در برخی رشته محل ها اولویت با داوطلبانی است که در آن بوم قرار می گیرند . تاثیر بومی گزینی در نکات مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری اعمال می شود که برای انتخاب رشته همه رشته های ریاضی و تجربی و انسانی و هنر و زبان موثر می باشد علی الخصوص در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان . ولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، بومی گزینی تاثیرگذار نخواهد بود .

نکات مهم انتخاب رشته کنکور
5 (100%) 2 votes

جهت مشاوره در زمینه نکات مهم انتخاب رشته کنکور

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

انتخاب رشته زبان
انتخاب رشته کنکور زبان سال ۹۷

انتخاب رشته زبان ۹۷ آغاز شده است. با ما همراه باشید. همیشه به داوطلبان عزیز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =