نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید...
نیاز به راهنمایی دارید؟ تماس بگیرید

شماره تماس از تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۳ -۰۲۱

سرخط خبرها
رشته پیرا پزشکی

تکنیک های تست زنی قبولی در رشته پیراپزشکی

تکنیک های تست زنی برای قبولی در رشته پیرا پزشکی را شاید تاکنون از زبان هیچ مشاوری و یا در هیچ سایتی نخوانده اید. اصول و تکنیک هایی که فقط برترین قبولی شدگان به خوبی دانسته و عالی هم اجرا می نمایند و به صورت قطعی و تضمینی به رشته و دانشگاه دلخواه خود می رسند. تست زنی در رقابتی مانند کنکور سراسری مهمترین مبحث در برنامه ریزی مطالعاتی یک داوطلب کنکوری محسوب می گردد. اگر در تست زنی با کمبود وقت مواجه اید، تمام زحمات شما نابود می گردد . از این رو دانستن شیوه درست تست زنی در جلسه کنکور امری ضروری و مهم می باشد که باید به آن مجهز شوید.

آیا می خواهید بدانید برترین تکنیک های تست زنی با کمترین معلومات کدام است؟ آیا مهندسی معکوس باعث موفقیت در تست زنی می گردد؟ چگونه زمان را در جلسه آزمون تنظیم کرده تا وقت کم نیاوریم؟ چگونه تست زنی موفقی انجام دهیم؟

برای یافتن این سوالات می توانید با مشاوران ما ارتباط بگیرید. در این بخش از سایت میهن مشاور به معرفی رشته پیرا پزشکی و اصول و تکنیک های تست زنی برای قبولی در رشته دندانپزشکی می پردازیم. با ما همراه باشید.

تکنیک ها تست زنی قبولی رشته پیراپزشکی

توصیه می کنیم توضیحات زیر را با دقت مطالعه بفرمایید تا بیشتر متوجه نکات مهم تست زنی گردید:

 • در دروس تحلیلی مانند فیزیک، ریاضی ، عربی و شیمی تنها مطالعه تشریحی فایده ای ندارد و برای رسیدن به تسلط بیشتر و افزایش مهارت تست زنی باید بیشتر تمرین کنید.
 • در دروس توصیفی مانند زیست شناسی، ادبیات، معارف و… که برعکس دروس تحلیلی می باشد و نیاز به حل تمرین زیاد نداشته بلکه باید زیاد خوانده شوند تا در ذهن بماند..

حال چگونه مهارت و تکنیک تست زنی را در دروس توصیفی بالا ببریم تا در کنکور با مهارت و تسلط زیاد تست بزنیم؟ تکنیک مهم برای رسیدن به تسلط در این مباحث، بازگو نمودن درس برای خود می باشد و تکرار و مداومت به مطالعه و مرور زیاد و هم چنین تمرین و تکرار.

معرفی رشته پیرا پزشکی

باید خاطر نشان کرد که پیراپزشکی یا paramedical عبارت است از مراقبت های پس پزشکی. باید بدانید که این رشته با رشته پرستاری فرق دارد. برای اینکه شخص در رشته پیراپزشکی توانایی و موفقیت داشته باشد باید بتواند خود را به کار در شیفت های دوره ای مطابقت داده و در مواقع اورژانسی نیز تصمیم درست و منطقی بگیرد. شخصی که در این زمینه کار می کند باید در زمینه نگهداری و مراقبت چون ضایعات نخاعی، سوختی، تروما و … خدمات نماید.

پیرا پزشک باید با وسایل کمک حرکتی در ضایعات نخاعی و دستگاه های بهبود بیمار و نگهداری آن ها آشنایی داشته باشد. خیلی از بیمارستان های خارجی آموزش لازم در مقطع پیراپزشک را ارائه می نمایند  که بعد از پایان دوره به هنرجو مدرک معتبر اهدا می گردد. پس از اتمام دوره فرد قادر است تا در بیمارستان های دولتی، خصوصی و یا کلینیک ها خدمات کند. آن ها می توانند در زمینه تکنیسین آزمایشگاه، تکنیسین رادیوگرافی، رادیولوژیست، فیزیوتراپیست و … فعالیت داشته باشند.

 

از آنجایی که پیراپزشکی شغل حساسی می باشد و به اورژانس هم مرتبط می باشد، این افراد باید در شیفت های خاص و شبانه در بیمارستان فعالیت نمایند.

اصول و تکنیک های تست زنی برای قبولی در رشته پیرا پزشکی

لازم به ذکر است که در کنکور هر سال داوطلبان زیادی دیده شده اند که با وجود معدل پایین و درصد کم در خیلی از دروس تحلیلی و محاسباتی مانند ریاضی و فیزیک که بسیاری از داوطلبان تجربی از این دو درس فراری و بیزارند، توانسته اند در رشته های عالی علوم پزشکی مانند پیرا پزشکی پذیرش شوند. رمز موفقیت این داوطلبان در نوع تست زنی و تکنیک هایی که در این روش به کار می برند می باشد.

اگر می خواهید آگاه شوید که چگونه می توان به صورت حرفه ای تست زد و تضمینی یک در یک رشته قبول شد، خواندن این مطلب از سایت میهن مشاور پیشنهاد می گردد. شاید برخی از جملات همچون چرا با وجود اینکه خیلی مطالعه کردم باز هم تراز من کم و درصدهایم پیشرفتی نداشته است، را از سوی خیلی از داوطلبانی شنیده ایم که دیگر انگیزه ای برای ادامه مطالعه و تلاش برای قبولی در کنکور ۹۷ در رشته پیرا پزشکی را از دست داده اند.

اصول  و تکنیک های تست زنی برای قبولی در رشته پیرا پزشکی، نیازمند مهارت آموزی و تلاش بهینه می باشد. نوع و شیوه تمرین های تست زنی در طول مدت زمان قبل کنکور باید براساس شناخت و ماهیت تست های آن آزمون ارائه گردد..

برای اطلاع از تکنیک های تست زنی برای قبولی در رشته پیرا پزشکی می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 02170705003 تماس بگیرید.

نکات تست زنی دروس تحلیلی

باید خاطر نشان کرد که دروس تحلیلی را باید بیشتر تکرار و تمرین نمود. تمرین تست زنی برای این دروس باید حتما مداوم و مکرر باشد تا نتیجه مورد نظر بدست بیاید. داوطلب کنکوری برای مهارت در تکنیک های تست زنی برای قبولی در رشته پیرا پزشکی باید در طول سال به دو شیوه تمرین تست زنی کند:

 • تست زنی آموزشی
 • تست زنی سنجشی

هدف از تست زنی آموزشی

 • چند ساعت بعد از مطالعه انجام می گردد.
 • برای افزایش مهارت و تسلط تست زنی و آموختن نکات انجام می گیرد.
 • به درصدگیری نیازی ندارد.
 • مدت زمان مقرر در تست زنی مهم نمی باشد.
 • کم یا زیاد بودن تست ضرورتی ندارد.
 • بعد از رفع اشکال، نکته مربوط به آن باید یادداشت گردد.
 • سطح تست ها درحد تست های سراسری می باشد.
 • باید گزینه های درست و غلط بررسی و تحلیل گردد.
 • تنوع درس برای تست زنی کم می باشد تا کسل کننده نباشد.
 • تنوع تست زیاد است و تست تکراری انجام نشود.

 

هدف از تست زنی سنجشی

 • با فاصله زمانی چند روزه از مطالعه انجام گیرد.
 • برای افزایش سرعت انتقال و حضور ذهن انجام می گردد.
 • بعد از اتمام تست زنی رفع اشکال انجام شود.
 • بعد از اتمام تست زنی درصد گیری شود.
 • زمان در تست زنی طبق مدت زمان کنکور است.
 • تعداد تست برای هر درس طبق تعداد تست کنکور سراسری است.
 • بعد از اتمام تست زنی نکات یادداشت گردد.
 • تست ها در سطح تست های کنکور سراسری است.
 • تمام گزینه های تست هایی که درست پاسخ داده اید هم به دقت بررسی گردد و نکات مهم یادداشت گردد.

 برای آگاهی از تکنیک های تست زنی برای قبولی در رشته پیرا پزشکی می توانید با مشاوران مرکز میهن مشاور تماس بگیرید.

شیوه های تست زنی قبولی در رشته دندان پزشکی

مشاوران این مرکز پاسخگوی سوالات شما هستند.

تکنیک های تست زنی قبولی در رشته پیراپزشکی
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه تکنیک های تست زنی قبولی در رشته پیراپزشکی

ازخط ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
همچنین میتوانید با شماره 70705003-021 نیز تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان ثبت نام آزمون ادواری
زمان ثبت نام آزمون ادواری

زمان ثبت نام آزمون ادواری در این بخش از سایت میهن مشاور ارائه شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =